Ultimele discutii din forum
    mariclaire
    Guest

Mot luat de 2 ori?

bine v-am gasit...vreau sa deschid un topic nou pe urmatoarea situatie...
    daca s-a intalnit cineva cu o astfel de situatie...
    botez facut de o nana:)si motz luat de alta...se poate lua motul iar de nana de botez?tinand cont ca atunci se presupune ca se rascumpara copilul de la nasii de botez?primul mot e nul?:))
    astept comentarii:)sper sa fie cineva in aceasta situatie:)
    multa sanatate bebeilor:)

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    si eu sunt in situatia ta si nu stiu ce sa fac
    offf

mariclaire
    Guest
    in ce situatie?eu nu ma mai inteleg cu nana de motz sa zic asa...chiar s-a purtat urat fata de copil:(...ma rog a facut chestii indirecte...interesul ei a fost doar sa ia cuiva din mot?botez ceea ce nu era cazul...si iaca am ajuns in situatia asta...plus ca am citit ca de fapt la mot se rascumpara copilul de la nasi...deci motul luat de altcineva nu are valoare nu?
    tu ce situatie ai?

mariclaire
    Guest
    la voi urmeaza motul de fapt nu?

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    Moni sincer nu inteleg de ce ar fi considerat anulat primul motz?
    Ti-a zis cineva asta?sau asa ai considerat tu?

mariclaire
    Guest
    hai k vbim pe privat despre asta...il consider eu asa..da...ma gandesc ca david nu va m avea deci nana de motz...logic...atunci e bine sa refac situatia cu nana lui adevarata?la asta ma refer...

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    eu m-am pierdut in moturi.......adica l-a botezat, la un an i-a luat din mot si acu la doi ani (asa vad la ticker-ul tau ca are copilul) vrei sa vina alta sa ia din mot?
    am inteles bine?

mariclaire
    Guest
    e ciudat, dar a creat o situatie atat de urata pt noi incat nici nu vreau sa mai avem tangente cu ea...e f complicata situatia...mai ales ca si-a urmarit interesul si atat:(chiar azi am reglat conturile sa zic asa...desi am incercat sa fiu eleganta s-a purtat f urat:(deci...ce ramane de facut:(

mariclaire
    Guest
    nu...am urmatoarea situatie...david are o nana...ana...si au fost niste neintelegeri, dar eu de la inceput am vrut sa aibe 2 nane...ea stia intelegerea...si nu s-a opus cand am ales pe altcineva pt motz...de fapt s-a ales singura...asta s-a intamplat acum vreo 7 luni sa zic asa...dar intre timp si-a dat arama pe fata...cea de-a doua:(f urat chiar...spre final sa zic asa:(
    si normal ca ce ii zic copilului????ramane o nana de botez...e ok nu e problema...ca doar e f bine asa...dar vroiam practic sa imi rascumpar greseala fata de nana lui de botez...care il iubeste cu adevarat...:(

lorito
    Guest
    nu le mai luati niciun mot....asta e doar asa...un moft, un motiv sa se mai vada neamurile:)), sa mai manance si sa bea ceva bun
    nu tine de biserica, de nimic, nu e obligatoriu
    sincer mi se pare ca i se acorda mult prea multa importanta
    botezul e sfant, ca sa zic asa...

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Parerea mea e, ca e mai important botezul......deci ramane nana de botez, prima si gata.
    Din cate stiu eu, de fapt mai vazusem pe undeva, un topic (nu stiu daca de aici de pe copilul.ro) ca motul ar fi mai mult un obicei pagan......eventual intreaba preotul la care ati facut botezul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari