Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lusi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    27

Intrebare legata de botez

In ce masura credeti ca este crestineste sau macar normal ca finii, al caror copil a fost botezat de nasi, sa boteze copilul nasilor?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    teoretic voi sunteti parintii spirituali ai copilului lor.......asa ca daca voi va doriti si ei pot deveni parintii spirituali ai copilului vostru........

Floricica Nou Venita sarabanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2010
    Postari in forum
    4
    buna, nu stiu cat de crestineste este dar dupa parerea mea nu prea pica bine "eu nas la mine eu nas la tine"depinde de p̣arerea fiecaruia.O zi buna

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    nu mi se pare nimic rau in asta ! dar asta e parerea mea...acum, eu nu vedeam nimic aiurea nici cand s-a pus problema ( in cazul unor cunoscuti ) ca doi tipi gemeni sa se indragosteasca de doua surori gemene. si atunci au sarit multi cu gura ca domne prima casatorie e ok, dar perechea a doua..e pb mare ca s-ar cununa cumnatii intre ei. o tampenie ca erau cumnati prin alianta..in fine. dar la partea cu nasii chiar nu vad nimic deplasat mai ales ca e vorba de increstinare

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari