Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 19
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

CONCURS: Milupa il aduce pe Mos Craciun!

Dragelor, va invitam la un nou concurs, cu premii interesante!

Premii:

Premiu 1 - O Sanie

Premiu 2 - Prima mea chitara cu sunete + 2 cutii de cereale Milupa BIO (de la 6 luni)

Premiu 3 - 4 cutii de lapte + 2 cutii de cereale + 2 cutii de pastrare a cerealelor/ formulei de lapte

Premiu 4 - 4 cutii de lapte + 2 cutii de cereale + 2 cutii de pastrare a cerealelor/ formulei de lapte

Ce trebuie sa faci?

Spune-ne, cum petreceti voi Craciunul! Ce inseamna la voi Magia Craciunului? Pentru noi, Sarbatoarea Craciunului inseamna, timp petrecut cu familia, petreceri, cadouri, bucurie si obieciuri!

Ce repede trece timpul! E decembrie! Se simte miros de iarna, de cozonaci, de ciocolata, se aud colinde, se aprind luminite, cate si mai cate. In decembrie, oamenii parca sunt mai buni, mai veseli, zambesc si rad cu pofta. In decembrie vine mos Nicolae, vine Mos Craciun, vin bunicii sau mergem noi la ei, vin musafiri si prieteni. Este cea mai frumoasa luna a anului si cea mai asteptata.

Odata cu aparitia micii minuni in viata ta, Craciunul a redevenit MAGIC! Mos Craciun exista, nu e nicio indoiala, bradul nu trebuie sa lipseasca, este obligatoriu ca toata lumea sa primeasca cadouri frumos impachetate si asta datorita micii fapturi care ne face sa zambim si care stie sigur, 100%, ca Mos Craciun exista.

Si da, este o ocazie minunata pentru mami si tati sa redevina copii si sa se bucure alaturi de puii lor de magia sarbatorilor de iarna, sa prinda fulgii de zapada cu limba, sa linga zaharul pudra de pe cozonac, sa impodobeasca bradul (chiar daca cel mic va smotoci toate globuletele, cu riscul sa-i cada bradul in cap), sa impacheteze cadourile. Si mai ales, sa descopere cu ochi mari si mirati de copil, dimineata, sub brad, cadourile de la Mos Craciun!

Craciun fericit alaturi de cei dragi!

Conditie de participare:

Toti cei care participa la CONCURS trebuie sa fie membri in Club Milupa.

Perioada desfasurare concurs: 04 Decembrie 2012 - 21 Decembrie 2012.

Mult succes!

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    craciunul o sa-l petrecem in familie...magia craciunului la noi o sa fie bebele care trebuie sa apara cu cateva zile inainte de craciun....bineinteles ca o sa fie bradul si cadourile care nu lipsesc nici intr-un an

Floricica Nou Venita chippenda's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2012
    Postari in forum
    6
    craciunul il petrecem de regula in familia extinsa, la parintii mei sau la socri (mai greu toti o data). iar magia craciunului...e copilul meu de 1 an. de la nasterea lui, sarbatorile de iarna au un farmec aparte, il simtim cum il simteam in copilarie...

Floricica Nou Venita alina_trica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2012
    Postari in forum
    14
    Craciunul anul acesta aduce cu el o mare bucurie,aceea este Printesa noastra alaturi de care vom petrece aceasta minunata zi.Prin micuta Bianca invatam sa credem din nou in Mos Craciun.Este un Craciun de neuitat pe care il vom petrece alaturi de familie si de frumosul bradut pe care il vom imppodobii impreuna.

Floricica Nou Venita anasv's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    51
    Craciunul il petrec mereu in familie: sotul meu, fetita noastra de 1 an si 8 luni (Anne Marie), bunica si mama sotului meu. Deja am impodobit bradul pentru ca fetita mea a inceput sa constientizeze ce inseamna aceasta sarbatoare si mi-a cerut acest lucru: "bradu, bradu" de cate ori vedea la televizor o reclama sau filmulet cu aceasta tema, asa ca i-am facut aceasta bucurie mai devreme, ca sa se poata bucura intreaga luna decembrie de el.
    Ii place sa se oglindeasca in globulete, se uita cu atentie la ele si daca o intrebi cine e acolo, zice: "Ani!", e foarte dragalasa. Il asteapta cu drag pe Mosu', cand aude de el zice: "ho,ho,ho".
    Il vom intampina cu colinde, cozonaci (cu mult cacao si rahat) si multe alte bunatati, toate facute cu grija de bunica, inclusiv prajituri facute special pentru ingerasul nostru ca sa le poata manca.
    Craciunul e o sarbatoare care ne face sa ne apropiem si mai mult, sa stam impreuna in acele zile in sanul familiei, la caldurica, langa luminitele bradutului, sa pregatim cadourile pentru cei dragi si sa asteptam cu nerabdare si emotie cadourile noastre. Prima mea grija pe lista de cumparaturi va fi cadoul fetitei mele, vreau sa ma gandesc la unul special care sa o bucure mult, sa facem multe poze ca sa ramana cu amintiri frumoase din aceasta perioada.
    Vom merge in vizita si la bunicu' (tatal meu), si daca tot are mustata si seamana cu Mosu' poate il pacalim sa se costumeze :). In general bunicii sunt in stare sa faca orice pentru a fi pe placul nepotilor. Probabil Anne Marie il va pune la treaba cu cerinta ei preferata "carca", adica sa o ia in carca (spate) si sa alerge cu ea sau sa o tina pe genunchi si sa ii faca "uta".
    Deci Craciunul acesta va fi cu siguranta unul distractiv, cu Anne Marie in rolul principal, ea este sufletul si nucleul intregii noastre familii.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Craciunul este o sarbatoare a luminii, a bucuriei.....sarbatorilede iarna aduc in sufletul fiecarui crestin nu doar un strop de bucurie, desperanta.....ele ne inunda sufletele de fericire.
    Acum cand puiutul nostru este alaturi de noi, cand stiu ca vasta cu noi in bucatarie, acolo unde se vor coace cozonacii crescuti din preamulta dragoste...:)), mirosul sarmalutelor impaturite cu el langanoi.... toate acestea,imi amintesc de fantezia Craciunului de cand eram mica:chinuindu-ma sa imi alung somnul, ca sa vad cand vine Mosul… Oare imi va citiscrisoarea lasata langa bradut? Iar a doua zi, bucuria de a gasi scrisoareacitita, surprizele magice de sub pom....el este prea micut inca sa isi deaseama de toate aceste sentimente minunate, dar prin prizma lui vedem si noiacum Craciunul ca atunci cand eram noi copii.
    Ziua de Craciun ca siajunul Craciunului vor fi pline debucurie, la fel ca in fiecare an, si toatusi anul acesta ca si cel trecut,parca este mult mai deosebit....alaturi de parinti , de familie si de cel mictotul este magic!
    Craciun fericit va uram tuturor!

Floricica Nou Venita claudiagradinaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    26
    de cand am cele doua daruri minunate de la Bunul Dumnezeu pe Ayenutu' si pe Anyuta - Craciunul mi-l petrec an de an acasa, in familie, alaturi de iubit si cei doi copilasi ai nostrii. Craciunul reprezinta o bucurie imensa pentru cinstirea Nasterii Domnului pentru noi adultii si preferam sa petrecem in liniste acasa sa ne bucuram de zambeele micutilor care au parte, ca fiecare copilas, de primirea cadourilor de la Mos Craciun.

Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    Craciunul este un moment special care ne aduna pe toti impreuna, dar in primul rand e un moment care ne apropie mai mult de Dumnezeu, de cel care ne-a creat, cel care a ales sa se nasca pe acest pamant plin de durere si de pacat. Trebuie sa tinem cont ca nu e atat de importanta sarbatoarea, cat e, cel mai important sarbatoritul "Isus Hristos".
    Pentru familia noastra craciunul inseamna bucurie, pace si fericire.

Floricica Avansata carmenmickey's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    1.316
    magia craciunului pentru noi este seara de 24 cand facem bradul cu totii, cantam colinde fiecare ce stie si cum stie, bucatarim...iar a doua zi ne strangem cu toti langa brad si incepem veselia craciunului...baiatul meu este mai mare are 19 ani si nu mai era atat de incantat cand venea craciunul, pleca de acasa cu prietenii, dar de doi ani de zile de cand a venit adelina pe lume (sora lui) nu mai pleaca in ziua de craciun din casa. ii place sa fie iar un copil mic,sa desfaca cadourile alaturi de surioara lui, sa stea cu noi la masa si sa ii povesteasca el surioarei lui cum vine mosul cu renii, si lasa cadourile seara cand dormim.

suntem fffff fericiti de cand ne-a dat dumnezeu o minune de fetita. dupa 17 ani de zile pot sa spun ca sunt o mamica implinita cu fetita si baiat. iar craciunul este cea mai frumoasa sarbatoare stand cu copii la masa...

craciun fericit tuturor participantilor, si muult succes
    Modificata de carmenmickey; 28.12.2012 la 23:45:20.

Floricica Nou Venita amalilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    43
    intotdeauna Craciunul il petrecem in familie alaturi de cei dragi.este un prilej de a ne strange toti :frati, surori, nepoti , parinti, copii .este cea mai frumoasa sarbatoare din an si d-abia o asteptam cu totii.asa ca va urez la toti CRACIUN FERICIT ! SI MULT SUCCES!

Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    MAGIA SARBATORILOR DE IARNA petrecem in familie Craciunul cu bunicii ,cu fetita mea Alessia Maria cu mami si tati :)Seara pe 24 noi impodobim bradutul in timp ce sarmalutele sunt pe foc, primim colindatorii ca in fiecare an asa e obiceiul la noi anul acesta o sa le deschida usa Alessia :)

+ Raspunde
Pagina 1 din 19
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari