Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Mancareadeacasa.ro iti aduce masa de Paste

Copilul.ro si Mancareadeacasa.ro te invita la CONCURS!

Spune-ne ce preparate din componenta cosurilor de Paste de pe www.mancaredeacasa.ro nu ai vrea sa lipseasca de la masa de Paste si de ce? Esti astfel inscrisa in concursul nostru.

Premiul:
    consta intr-un cos de Paste "Bunatati Pascale" care contine: friptura de Miel - 2 portii x 250 g, salata de Boeuf - 4 portii x 175 g, stufat de Miel - 2 portii x 250 g, o ciocolata de casa cu alune si stafide.

Mancareadeacasa.ro ofera o gama larga de sercivii de catering pentru toate ocaziile, realizate de o echipa de profesioniști in domeniu. Cu o selectie de peste 400 de feluri de mancare și deserturi realizate dupa retete tradiționale si internationale, mancareadeacasa.ro se remarca prin calitatea produselor si serviciilor oferite clientilor sai. Savoarea data de mancarurile preparate aici, diversitatea meniului, flexibilitate, dar si o servire ireprosabila sunt doar cateva din calitațile serviciilor puse la dispoziția clienților.

Mancareadeacasa.ro lanseaza in perioada 26 martie – 16 aprilie 2012 o oferta speciala de Paste pentru a va oferi mai mult timp pentru clipele frumoase ale reintalnirii cu membrii familiei si prietenii. Pastrand gustul, aroma, prospetimea, inspiratia, pasiunea, dar si traditia, ca principale ingrediente ale preparatelor culinare, oferta contine cinci cosuri cu bunatati pascale. Cozonacii preparati dupa retete din toate colturile lumii, friptura de miel in vas de lut, painea saseasca de cartofi, ouale rosii sau drobul de miel sunt doar cateva dintre deliciile gatite cu drag pentru masa de Paste de bucatarii Mancareadeacasa.ro.

Perioada de desfasurare: 05 - 11 aprilie

Mult succes tuturor!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Ce frumos........concursul...pai, daca e Pastele, este musai pentru noi, romanii si nu numai,sa avem mesele pline cu mancarea traditionala de sfintele paste .Pentru mine un paste fericit este un paste pe care sa-l petrec alaturi de familie si de cei dragi cu masa plina plina de bunatati...in primul rand ouale vopsite,cozonacul aburit,pasca(preferata mea),drobul de miel in prapore,ciorbita de miel cu bors proaspat si multa verdeata,stufatul din coastele mielutului si friptura din cuptorul incins cu pulpe de miel si multe legume nu trebuie sa lipseasca nici un vin bun si o atmosfera de familie cu rasetele si glumitele copiiilor si momentul de reculegere de dinainte de a incepe sa mancam...asta ar trebuii sa nu lipseasca din frumosul cos cu bunatati..mhhh la cum arata pozele de pe sait castigatoarea va fi o fericita...arata super apetisant..succes tuturor!!!!!!Nu ar trebuii sa lipseasca nici un preparat pe care le-am eumerat...asta teoretic ca practic,sunt zeci de familii care abea daca vor avea un colt de paine...
    Modificata de cryssa; 05.04.2012 la 19:16:15.

Floricica Nou Venita mona_contra's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2012
    Postari in forum
    11
    Uffff! E tare greu sa-ti tii saliva-n gura cand te gandesti la MASA DE PASTE... Pentru mine si familia mea daca nu ar fi FRIPTURA DE MIEL IN VAS DE LUT, nu ar mai fi Pastele. Sunt convinsa ca oricine, daca ar manca pentru prima data aceasta delicatese s-ar indragosti iremediabil de ea! ;)
    Modificata de mona_contra; 05.04.2012 la 19:42:31.

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    la mine cu siguranta nu va lipsi drobul pt ca e preferatul meu! d-abia astept! ar fi super sa castig tinand cont ca pe 13 e ziua mea!

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Citat Postat de administrator Vezi mesajul
    Copilul.ro si Mancareadeacasa.ro te invita la CONCURS!

Spune-ne ce preparate din componenta cosurilor de Paste de pe www.mancaredeacasa.ro nu ai vrea sa lipseasca de la masa de Paste si de ce? Esti astfel inscrisa in concursul nostru.

Premiul:
    consta intr-un cos de Paste "Bunatati Pascale" care contine: friptura de Miel - 2 portii x 250 g, salata de Boeuf - 4 portii x 175 g, stufat de Miel - 2 portii x 250 g, o ciocolata de casa cu alune si stafide.

Mancareadeacasa.ro ofera o gama larga de sercivii de catering pentru toate ocaziile, realizate de o echipa de profesioniști in domeniu. Cu o selectie de peste 400 de feluri de mancare și deserturi realizate dupa retete tradiționale si internationale, mancareadeacasa.ro se remarca prin calitatea produselor si serviciilor oferite clientilor sai. Savoarea data de mancarurile preparate aici, diversitatea meniului, flexibilitate, dar si o servire ireprosabila sunt doar cateva din calitațile serviciilor puse la dispoziția clienților.

Mancareadeacasa.ro lanseaza in perioada 26 martie – 16 aprilie 2012 o oferta speciala de Paste pentru a va oferi mai mult timp pentru clipele frumoase ale reintalnirii cu membrii familiei si prietenii. Pastrand gustul, aroma, prospetimea, inspiratia, pasiunea, dar si traditia, ca principale ingrediente ale preparatelor culinare, oferta contine cinci cosuri cu bunatati pascale. Cozonacii preparati dupa retete din toate colturile lumii, friptura de miel in vas de lut, painea saseasca de cartofi, ouale rosii sau drobul de miel sunt doar cateva dintre deliciile gatite cu drag pentru masa de Paste de bucatarii Mancareadeacasa.ro.

Perioada de desfasurare: 05 - 11 aprilie

Mult succes tuturor!
    De pe masa mea de Paste nu lipseste nimic din ce imi doresc
    Insa nu pot sa nu ma gandesc ca sunt mii de suflete care nu au nici macar masa pe care sa puna ceva.
    Asa ca, hai sa ne indreptam atentia asupra lor si sa facem gestul de a dona cosul catre un nenorocit al sortii.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Hmmm, nu as vrea sa lipseasca friptura in vas de lut!

Floricica Nou Venita RRoxana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2012
    Postari in forum
    5
    Mi-as dori,friptura de miel,drop,pasca,oua vopsite cozonac,dar din pacate nu stiu ce o sa imi pot permite,voi vedea doar cu 3-4zile inainte de paste ce vom putea lua,credca doar strictul necesar,niste oua vopsite vreo 2cozonaci si o manare ca sa avem totusi ceva ce sa punem la copii de paste pe masa,ptr ca din pacate anul acesta nu ne putem permite prea multe din cauza unor probleme,dar ma rog la DZEU sa fim sanatosi in special copilasii,noi sa avem putere de munca si intelegere in familie si armonie nimic mai mult nu imi doresc !

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Sarbatorile de paste pronunt si ma gandesc la iesitul la iarba verde si masa imbelsugata din care nu trebuie sa lipseasca drobul imbietaor,ciorbita de miel,friptura de miel impanata cu usturoi,ouale inrosite ,nebunia celor mici,cu cata nerabdare asteptam ziua pastelui pt.a ne "bate in oua",minunata pasca aburinda,stufatul de miel...acum ca scriu imi lasa gura apa...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    de la masa de paste as vrea toate produsele din cos....insa mi-as dori extrem de mult ca in toata familiile sa existe macar unul din produsele de sus, stiu ca asta nu va fi posibil, daca un cozonac sau oua rosii isi pot lua, din pacate friptura aceea de miel, fie ea in vas de lut sau nu, este inaccesibila pentru multe familii...prea multe:(
    din fericire anul acesta nu-mi va lipsi nici unul din produsele din cos, miel vom cumpara cu parintii, asa ca pot prepara si ciorbita cu multa verdeata ( in dobrogea poate nu stiati insa se pun si matele bine spalate in ciorba. este considerat o delicatesa), minunata friptura in vas de lut:), cae nu se compara cu altceva dupa parerea mea, stau cu gandul la ea:), ouale vopsite, drobul in prapore, si minunatul cozonac. eu voi face de asemenea si spanac cu coste de miel...
    va doresc sarbatori fericite si imbelsugate pentru toate familiile!!!!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Sincer mi-as dori sa am toate produsele din cos pe masa de paste , dar niciodata nu am reusit sa le am chiar pe toate. Cu toate astea sarbatoarea pastelui este una frumoasa , stam la masa cu totii ciocnim cate un ou "colorat" asa cum zice fetita mea , mancam cate o feliuta de cozonac , anul trecut am facut fripturica de pui ( nu am cumparat miel pentru ca era scump) , nu am avut drob de miel dar am facut din pui , dar cu toate astea , chiar daca au lipsit produsele traditionale , am fost fericita ca eram cu totii impreuna , ca eram sanatosi si masa nu era goala asa cum o aveau multe alte familii ...
    Modificata de llorikiss; 09.04.2012 la 20:40:24.

Floricica Nou Venita miha83gza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    90
    Friptura de miel,oua vopsite cozonac...sunt preferatele familiei mele

+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari