Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eema's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    1
    In curand trebuie sa-i luam fetitei din mot si habar nu am ce se face. Va rog daca stiti care sunt pasii de urmat , ritualuri, obiceiuri mai exact ce trebuie facut atat ca nasa cat si ca cumatra va rog din suflet sa-mi spuneti

Floricica Nou Venita serena_alexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna,si fetita mea peste 4 luni face un anisor si va trebiu sa ii luam din mot,iar din cate stiu eu nasa trebuie sa vina la tine sa imbrace fetita cu hainute aduse de ea,iar pe o tava trebuie sa puna tot felul de obiecte ca:caiet,pix,ceva din aur,un ban,o papiota de ata,ruj ,...........si toate cele si sa puna fetita sa aleaga(asta dupa ce ii taie din par)Iar in tot timpul asta trebui se tii lumanarea de la botez aprinsa ,si parul care il taie nasa se lipeste pe un ban cu ceara de la lumanare.iar apoi distractie.................

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Asta e ritualul, ai dreptate, Serena.Noi ne pregatim sambata, 01.05.2010, de al doilea mot, la baiat.La fetita a fost acum doi ani.Se face si tort.Am facut in forma cifrei unu.Acum vom face la fel.A iesit f frumos.E ceva ce nu intalnesti intotdeauna si-i da o nota aparte.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari