Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita joyoflife's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    5
    As vrea si eu cateva idei de cadou pentru nasi pe care sa il facem la mot. Sunt niste oameni extraordinari care s-au asigurat mereu ca lui Mihai sa nu ii lipeasca nimic si am vrea sa ii rasplatim si noi macar simbolic insa nu avem nici o idee ce putem face cadou

Floricica Nou Venita flitercorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    267
    Noi am primit o lenjerie de pat , asta sa fie ptr toata lumea din casa;
    ptr mine o cruciulita micuta din aur foarte draguta, ptr tata un tricou "de firma" ca stiau ca-i plac si lui bebe el nostru o super camasa " de firma".Noi am fost mai mult decat placuti impresionati.Nu ne asteptam la cadouri , mai ales ca a fost ceva doar in familie.
    Nu se fac cadouri foarte scumpe, asa ceva mai mult simbolic, in fct de ce stii ce le place fiecaruia in parte si ceva sa aiba amintire de la voi cu ocazia taierii motului copilului.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Eu nici nu stiam ca se da ceva si la mot. Noi nu le-am dat nasilor decat cand ne-au cununat si cand au botezat fata.
    Depinde si ce fel de oameni sunt, adica ce le trebuie, ca nasilor nostri a fost f. greu sa le facem cadouri ca au mai mult decat le trebuie.
    Si depinde si in cat va incadrati. Ideea cu lenjeria e f. buna, trebuie oricui si se gasesc pt. toate buzunarele. Sau decoratiuni mai deosebite, se gasesc in mall-uri, sau icoana (la fel se gasesc la orice pret, din lemn, din argint, aurite...)

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    habar n'am avut ca trebuia cadou la nasi la mot...sper sa n'o fi dat rau in bara...urmeaza ziua lor si ne revansam...oricum, acu aud pentru prima data...

Floricica Senior gabrielaene's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    4.655
    nici noi nu am auzit de faptul ca tb sa luam cadou nasilor la motz asa ca nu am luat nimic

Floricica Senior dariutza2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2009
    Postari in forum
    2.798
    buna seara
    noi mutul fetei nu l-am tinut ptr ca nasii nu au putut veni
    dar la motul baiatului am luat ceva simbolic

perechea 1 de nasi (nu sint impreuna)-ea o bratara de argint ptr ca e fan argint
    -el o gentuta sportiva
    perechea 2 de nasi (sot si sotie) -ea o poseta
    -el o geanta stil servieta

au fost incintati,chiar ii nimerisem pe fiecare in parte

noi cind am fost la motul finutului nostru nu am primit nimic ,sintem si 4 perechi de nasi
    in alte zone am auzit ca nasul cere si fini (parinti)aduc daca isi permit

Floricica Avansata blacksundancer's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2008
    Postari in forum
    1.782
    la noi in moldova nu se ia nimic la nasi,asa stiu si de la nasii batrani si de la parinti

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    noi suntem olteni cu nasi moldoveni!!nu ne-am tinut de datini si am facut numai cum am crezut noi ca e bine !!noi si daca mergem in vizita tot le luam ceva........nu ca ar avea nevoi,dar nu pot merge eu cu mana goala.....mai ales ca au si ei o fetita de varsta fiului nostru!
    la mot am luat niste obiecte de cristal ca stiu ca ii place nasei,nasului un parfum ,iar nasicii cateva hainute si jucarii!!
    ei la taierea motului ne-au imbracat copilul :camasi,bluze,body-uri,pantaloni,caciulita,cizme(ca este iarna nascut)geaca!!i-au dat si banii care i s-au pus pe tava!

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    si las noi aici in PRAHOVA,se ia cadou nasilor lamot.chiar sunt total neinspirata acum,pentru ca urmeaza de PASTI sa luam motul si habar nu am nici eu.cu plocon am fost mereu de CRACIUN si PASTE,deci i-am luat cam detoate pentru dormitor,bucatarie,aspirator,cuvelturi,oale..chiar nu mai stiu ce sa le mai iau..e o problema..

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    si la noi urmeaza sa-i iau motul fetei si nu stiu ce sa le iau...ca au de toate,slava Domnului!
    lenjerii le-am luat,oale ,aur,parfumuri cu alte ocazii,nunat botez,zile de nastere....chiar nu mai am idei...cred ca le iau ceva decorativ pt casa,vreo statuie ceva:)))

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nici la botez si nici la mot nu se ia nasilor cadou.Ei sunt cei care daruiesc copilului diferite lucruri.Noi am luat la botezul fetei pt nasi, dar nu au vrut sa ia.Au spus ca ei nu boteaza pentru a primi cadouri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari