Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alecsandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    21

Botezul bebelusului

am auzit multa lume spunand ca dupa botez copilul se schimba total, in bine si ca e posibil ca daca plange fara motiv e posibil sa ceara botez.De fel nu sunt superstitioasa dar o buna prietena mi-a spus ca in cazul ei a fost adevarat.Eu mai am 3 saptamani pana la botezul lui bb si as vrea sa stiu daca e posibil sa se mai linisteasca dupa ce devine crestin.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Ma indoiesc de asta.
    A mea a urlat si inainte si dupa.....n-o fi fost bun botezul sau popa? Ca acu vreo cateva luni l-au surprins cu una in altar.....

Floricica Novice ellena77mc's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2008
    Postari in forum
    392
    fetita mea a fost cuminte si inainte si dupa botez....dar am o verisoara al carei baietel a fost ff rau inainte plangea intr-una de saraca nu mai stia ce sa mai faca si dupa botez sa mai cumintit.........nu stiu daca are legatura

Floricica Nou Venita alecsandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    21
    eu nu ma pot spune ca plange foarte mult ,si atunci cand plange plange din cauza colicilor, insa e foarte agitat in somn pe langa faptul ca doarme foarte putin...bine macar ca in ultimul timp nu prea se mai trezeste noaptea

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Astea.s vorbe din batrani cu linistitul dupa botez......copilul plange de colici pana la 3 sau 4 luni apoi se mai linisteste,dar apoi sa te tii iar ca vine alt val cu dintii.......

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Astea sunt superstitii.Daca plange cu siguranta are ceva.Ori colici, ori a facut pe el,ori ii e cald sau frig etc.BB meu nu s-a schimbat dupa botez.Nu doarme mai deloc si se trezeste des noaptea si stam de vorba.Asa era si inainte.

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    nici eu nu cred dragele mele mamici in superstitii...
    intradevar cu 2 saptamani inainte de botez micuta mea aluato razna rau de tot adik nu mai dormea si se mataia....dupa botez am avut aceeasi problema ...abia acum am depistat problema...dormea prea mult ziua iar noapte avea chef de joaca!!!!
    deci dupa mine nu cred ca a influentat prea mult ritualul botezului,comportamentul fetitei mele!!!

Floricica Nou Venita andrei08's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    25
    copilul meu a plans dupa botez si tresarea prin somn.de multe ori se trezea plangand. am mers din nou la biserica sa-l impartasesc si sa treaca preotul peste el cand iese cu sfintele daruri dar nici asta nu arezolvat problema mea.copilul meu se linist doar atunci cand il luam cu noi in pat a tinut cam 2 saptamani acum totul arevenit la normal

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    N-or fi fost sfinti, sfintii parinti....ca asa cum v-am spus pe popa nostru l-au prins cu o negresa in altar......faceau curatenie [face cu ochiu']

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Ai ca esti tare FLORA,am ras de m.am prapadit...

mischa2000
    Guest
    da' ce ai fata cu popa ...nu are voie sa manince ciocolata?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari