Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata saria's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    Buna ma adresez aici persoanelor care cred ca l-i s-au intamplat astfel de lucruri si daca au reusit sa le rezolve...e adevarat ??

Eu una sunt intr-o astfel de stuatie, cred...

exista preoti care reusesc sa dezlege blestemele mamelor? stiti careva un astfel de caz??? va astept sa-mi impartasiti opiniile si experientele, dupa caz si daca doriti...

Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    A-ti auzit careva de parintele Ghica din Hotoan?

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    eu una nu prea cred in blesteme, acum na...nu sunt suta la suta sigura...dar saria cum iti dai seama daca e ceva de genu?

Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    Pai...cum sa-i explic..de cand eu cu sotul suntem impreuna nimic nu ne-a iesit bine...in afara de David care este cuminte ca un inger si sanatos tun.....in rest financiar vorbind si liniste sufleteasca nu avem...ne tine impreuna iubirea fata de unul catre celalalt dar in rest nimic...zilele trecute am fost la preotul din Hotoan si ne-a zis ca Alex sotul meu este blestemat de trei ani exact de cand suntem impreuna ca sa nu ii iasa nimic pe plan financiar si nici restul...o persoana ...o femeie vrea sa ne desparta si sa nu avem un viitor...ba chiar vroia ca alex sa moara...ceea ce era sa se si intample...cu noi toti!!nush ce sa ma fac si ce sa cred...sunt foarte nedumerita ..insa de cand am fost la preot parca sunt mai linistita ...fiindca stiu care este problema, sau cel putin de unde vine problema...daca este adevarat.

Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    ar fi singura explicatie...nu?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Saria parerea mea este ca daca credem in asa ceva..mai rau ne facem..
    eu zic sa ai incerdere in D-zeu..sa mergi la manastiri..
    mi-e frica si mie de acest cuvant..blestem..
    nu il pot pronunta..

Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    asta am facut afrodita, am mers la manastiri, am incercat sa ducem o viata cinstita si corecta fata de noi si cei din jur, daca cumva am ramas datori la cineva am avut grija chiar daca anii au trecut sa-i inapoiem, orice ar fi fost sau orice suma ar fi fost, am incercat sa facem bine, si putem, si reusim sa vedem oameni fericiti datorita ajutorului nostru, insa noi...traim de pe o zi pe alta..psihic.si cand am auzit preotul ca spune clar si raspicat, esti blestemat! a picat cerul pe noi!

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Saria si eu zic k daca crezi in D-zeu roagate lui ,si ajuta daca poti oameni saraci si D-zeu o sa fie alaturi de tine.Cum a zis si Afro dute la manastiri si pune cate 40 de slujbe pt indepartarea blestemelor din familia ta .Pune la mai multe manastiri odata si poarta tamaie sfintita la tine si pune si sub pragul casei alceva nu stiu ce sa zic.

Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    Da ma rog cat pot si cum apuc, am sa incerc si cu cele 40 de slujbe si voi vedea,...acum peste 2 saptamani ne inatoarcem la parintele Ghica sa vedem ce ne zice...Off Doamne e asa de greu sa traiesti zi de zi cand te gandesti ca nimic nu va prinde roade...

Floricica Avansata floro's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    am citit toate mesajele tale si incerc sa ma gandesc din cauza financiara crezi ca sotul tau e blestemat?stati singuri?tu lucrezi?probleme financiare toti au,si eu am si nu imi ajung banii,nici nu lucrez pt ca nu gasesc dar am considerat ca este o perioada critica si va trece.de cine sa fie blestemat sotul tau?de o fosta sau de mama lui?nu poti spune atat de usor ca suntem blestemati si ca nimic nu da roade!din cate am inteles din ce ai scris ca va iubiti si ca aveti si un bebe care e tare dragalas,ce roade mai puternice de atat vreti???eu am facut teologia dar nu iti pot zice da exista cu adevarat blesteme pt ca eu incerc sa nu cred cu toate ca in familie am avut situatii...mai rau este daca tu chiar stai cu gandul ca vai de mine sunt blestemat si tot ce se intampla rau e din aceasta cauza!!!si daca ar fi blestemat de cine?ca sa fie blestemat,cineva care vrea sa ii faca rau trebuie sa aiba ceva personal care a folosit sau foloseste sotul tau,si poate fi blestemat si de mama dar eu nu sunt foarte sigura ca ele exista in adevaratul sens.
    vrei sa ai mai multa liniste?!ai grija la cine iti vine in casa, ai grija la ce primesti si la ce dai,fa multe sfestanii in casa,aprinde in fiecare zi candela,tamaie in fiecare dimineata si seara,tineti posturi,duceti-va la biserica si ascultati slujba,rugati-va si acasa,de la biserica poti lua o carte de rugaciuni(ceaslov se numeste),poti ruga preotul cand faceti sfestanie sa va faca si dezlegari,e mai bine acasa dar si la biserica le puteti face...si intrebarea mea,preotul ala cum s-a uitat la voi a zis ca e blestemat?!
    mai mergeti si la alti preoti pt ca nu toti sunt cum este randuiala sfanta...nu vreau sa zic ca nu cred in ei...asta este o problema a mea!!!
    concluzia e ca nu trebuie sa crezi imediat ca vai de mine suntem blestamati ca nu avem roade!
    sincera sa fiu nu stiu ce roade vrei sa aveti?!?sunt in dubii!
    poate ca am fost prea aspra si mi-am dat cu parerea cand poate nici nu era necesara,daca te-am speriat mai tare poti sa imi scrii separat si daca sunt in masura sa iti raspund te ajut,iar daca mesajul meu te-a deranjat,scuzele mele!
    dar tine cont ca a fi blestemat este grav!iar unde este dragoste si credinta acolo este si Dumnezeu si iti zic eu ca nimic rau nu se leaga daca o familie este unita!asta sa nu uiti niciodata!

Floricica Novice mony22's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.09.2008
    Postari in forum
    438
    Ce pot sa-ti spun mai mult decat ca tb sa te increzi in Dumnezeu si sa te rogi Lui sa-ti alunge frica. Poti si sa vorbesti cu o persoana abilitata(un preot spre ex.) care sa-ti explice care e pozitia Bibliei intr-o astfel de situatie si ce e de facut. Dar daca cumva iti cere bani, spune-i la revedere, pt. ca clar nu este un om al lui Dumnezeu.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari