Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Ziua 4: Participa la Marea Provocare a Primaverii si castiga!

Bine ati venit la cea de-a patra zi din Marea Provocare a Primaverii pentru membrele comunitatii Copilul.ro!

Sarcina zilei de azi este: Trezeste-te tarziu! Te provoc sa nu te ridici din pat inainte de ora 9 dimineata! Spune-ne daca ai reusit intr-o postare pe acest topic!

Inspiratia zilei!

O floricica, fie ea incepatoare sau veterana, care a postat in toate cele 10 topice ale competitiei, va castiga premiul oferit de Uriage.

Click aici pentru a vedea sarcina de ieri!

Click aici pentru a incepe competitia de la inceput si pentru a afla celelalte provocari zilnice!

Nu uitati!

Pentru a va inscrie in tragerea la sorti pentru marele premiu trebuie sa participati la toate cele 10 provocari. Puteti posta pe topicele anterioare chiar daca ziua respectiva s-a incheiat!

Subiectul este acum inchis dar il voi deschide duminica dimineata dupa ora 9 !

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Bineinteles ca reusesc! David nu se trezeste inainte de 9.30, iar eu nu intentionez sa o fac inaintea lui.
    Astazi la 9.40 ne-am ridicat din pat!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Pentru noi e o provocare sa ne trezim inainte de 9 :)).

Floricica Nou Venita emilia77's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2013
    Postari in forum
    24
    Din pacate nu reusesc, baietelul meu este foooaaarte matinal,asa ca la ora 6-7 cel tarziu sunt drepti.

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    buna ziua, fetelor, cred ca administratorul a incurcat zilele azi este provocarea 3, cu iesitul in oras "ca fetele", dar topicul pentru ziua 3 este inchis si nu am putut sa postez :( astept sa il deschida administratorul ca sa va povestesc cum m-am distrat azi cu 2 prietene bune, la un ceai, o cafea si o prajitura!

pentru provocarea de maine, cu trezitul dupa ora 9... aici m-a "lovit" administratorul pentru ca gaza mica este foarte matinala, la ora 6:30 este in picioare si striga "ma-mi, ma-mi", ceea ce este frustrant pentru cineva care iubeste somnul, ca mine

asa ca, pentru maine, ca sa pot sa reusesc sa realizez provocarea 4, l-am rugat pe sotul meu sa se trezeasca el odata cu gaza mica si sa ma lase "sa ma fragezesc" in patut pana la ora 9! ce provocare frumoasa, yupiiii

succes tuturor, astept sa se deschida topicul 3, de astazi, ca sa va povestesc cum a fost dimineata zilei de 1 martie

Floricica Nou Venita bebekarina's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2012
    Postari in forum
    31
    Da, am observat si eu ca sunt incurcate zilele....ziua 3 trebuia sa fie cu fetele in oras, iar ziua 4, Duminica, trezirea la ora 9...astept pana maine pentru a posta pentru cele 2 provocari de weekend :). Weekwnd placut! Distractie placuta cu fetele in oras iar taticii cu copiii acasa :))

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Eu as putea sa va pacalesc si sa spun ca ai mei copii se trezesc la 9,dar din pacate la noi trezitul este la ora 6,20 dimineata.Atunci ne trezim toti de la catel la purcel ca sa zic asa,atunci se trezesc pustii cei mari sa plece la scoala,tati la serviciu si piticii sa semneze si ei condica de prezenta.Daca stau bine si ma gandesc imi place trezitul de dimineata,atunci suntem toti impreuna,e adevarat pentru o ora dar mie imi place chiar daca ne impiedicam unii de altii reusim sa fim atunci la un loc pentru ca seara e alta poveste, tatii vine tarziu,pustii se bat(la figurat)pe PC, iar cei mici dorm dusi.Cred ca si daca as vrea nu as reusi sa dorm mai mult de 6,20.Asta e n-am ce sa fac!

Floricica Nou Venita rekaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2009
    Postari in forum
    70
    m-am trezit la 8.45 dar a fost foarte bineee avand in vedere ca de regula ma trezeste bebe la 6 sau 7

Floricica Nou Venita pamypatrasc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2011
    Postari in forum
    31
    m-am trezit la 10.wow de mult nu am m-ai dormit asa mult.

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Dragilor,

aveti dreptate, s-a produs o incurcatura Am deschis si topicul 3 si va astept acolo sa ne povestiti cum v-ati petrecut, daca ati iesit, si daca nu ati iesit cu fetele, puteti macar sa ne povestiti cum v-ati petrecut ziua de azi.

Va doresc o primavara frumoasa!

P.S. Da-ti o fuga pe topicul de ieri pentru ca am anuntat castigatoarea:)

Floricica Nou Venita cassady's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    29
    In primul rand trezitul tarziu se aplica la mine doar cand sunt piticii la bunici :). Atunci sotul ma rasfata cu cafeaua calda si aromata la pat si lenevim pana spre pranz. Una dintre cele mai memorabile zile cand m-am bucurat de trezitul tarziu a fost prima data cand am dus piticii in vacanta la bunici si instinctul m-a facut sa ma trezesc devreme insa ma tot chinuiam sa stau in pat si sa ma conving ca nu are nimeni nevoie in dimineata aceea de mine la prima ora :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari