Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2010
    Postari in forum
    18

Idee Zatul de cafea si efectele lui !

Buna mamici dragi!
    'Navigam' pe internet sapt trecute si am gasit un articol interesant despre zatul de cafea! Cate lucruri puem face cu el ca sa ne pastram frumoase, ieftin si bun!

*Brunetele isi pot clati parul cu cafea! De asemenea, acest procedeu foloseste si pentru persoanele cu parul roscat in nuante inchise, reimprospatand culoarea parului.( eu imi pun in sampon 2 cescute esspreso pentru ca e nasol sa mi pun zat in par si sa chinui 2 ore sa l dau jos, si pot spune ca efectele chiar se vad imediat dupa ce parul se usuca.Eu chiar am probleme ptr ca am parul cret, lung si uscat )

* Inamic al celulitei! Nu vei reusi sa scapi de celulita fara un program de exercitii regulat si intens, insa poti sa o atenuezi folosindu-te de puterea zatul de cafea. Amesteca zatul de cafea cu un albus de ou, aplica pe coapse si fund, dupa care invelesete zona in folie de plastic. Lasa sa actioneze o jumatate de ora!( il fac la fel ca o pasta si fac masaj si e minunat, pielea e mai fina iar cu celulita am sa vad in timp

*Pe post de exfoliant! Foloseste zatul de cafea in ritualul tau zilnic de ingrijire a pielii. Deoarece indeparteaza celulele moarte si stimuleaza productia de noi celule, zatul de cafea tonifica pielea. Amesteca ulei de masline, vitamina E uleioasa sau ulei de jojoba cu zatul de cafea si maseaza pielea.
    ( eu pun doar ulei de masline si e minunat ca si masca)

Daca ati folosit si voi si aveti experiente asteptam sa le impartasiti ! pupici multi si La multi ani!

Floricica Nou Venita simonici_mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    46
    am mai auzit si eu ca zatul de cafea e foarte bun exfoliant si se poate folosi cand faceti dus sa masati pielea si va indeparta celulele moarte.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Nu am folost niciodata ,dar am o prietena care il foloseste "Pe post de exfoliant",si spune ea e super ok

Membru inregistrat la
    19.12.2010
    Postari in forum
    18
    Buna din nou mamici frumoase si sanatoase,
    eu sunt fff multumita cu zatul de cafea si intr adevar face o piele minunat de catifelata! Am deja 3 sapt de cand il folosesc seara de seara la dus si pot spune ca e bun, pana si sotul meu mi a spus ca am pielea mai fina decat inainte ( si sunt o femeie ingrijita, dar nici o crema parca nu are efectul asta ). Va pup si tinem legatura! Fiti frumoase ptr voi si apoi ptr altii!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    zatul de cafea dar si cafeaua rece imbibata in tampoane fac minuni pe ochii obositi calmand pungile si improspatand cearcanele datorata cafeinei care este un produs energizant binestiut.faceam asta demult dar acum folosesc garnier nutritionist roll-on .este un produs super cu ajutorul caruia se face si un masaj local.pretul este foarte accesibil si functioneaza ...sunt la al 5- lea tub deja...

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    si eu stiu de zatul de cafea impotriva celulitei e SUPER buna.e f rau ptr mine ca eu nu beau cafea si sotul o bea la birou.deci..............doar sa cumpar cafea sa o fac doar ptr zat.....folositi-o cu incredere......
    ptr par nu stiam
    eu folosesc malai ptr exfolierea corpului........catifeleaza f bine.

Membru inregistrat la
    19.12.2010
    Postari in forum
    18
    Buna dimineata mamici dragi,
    mai gasii ceva interesant pe internet zilele trecute de care eu sincer habar nu aveam!
    Căderea părului
    O dată pe săptămână, părul se spală cu apă de ploaie, fiartă și răcită, după care rădăcinile părului se frecționează timp de 15 minute cu sare de bucătărie iodată. S-a constatat că 6 proceduri sunt suficiente pentru combaterea definitivă a bolii. Cu toate acestea, pentru profilaxie, tratamentul trebuie repetat periodic.
    Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari