Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Vestimentatia pe timp de vara

Dragelor a venit vara si o data cu ea, caldura, soarele si mai ales iesirile in parc cu copiii .
    Cred ca vara vestimentatia trebuie sa fie cat mai lejera pentru ca si asa este cald, dar si comoda mai ales cand iesim cu copilasii in parc la joaca.

Eu in general adopt o vestimentatie mai sport/casual cu pantaloni si o camasa sau un tricou si sandale fara toc, si atunci cand vin caldurile mari de tot mai apelez si la cate o fusta.
    Iar ca ies cu Edi la joaca sau la cumparaturi e foarte simplu, pantaloni 3/4, tricou/maiou si tenisi.

Voi ce tip de vestimentatie alegeti pe timp de vara?

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Gabitza tot asa ca si tine cat mai lejer in panatalon,tricou rar fuste sau rochite .... iar hainele trebuie sa fie cat mai deschise la culoare si bineinteles daca se poate sa fie din bumbac.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Mi-ar fi placut mult sa port rochitele acelea "racoroase" de vara insa nu prea gasesc pe masura mea

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Si eu, asemeni voua, plec la plimbare cu fetele, cat ai sport imbracata pentru ca trebuie sa joc "Ratele si vanatorii", volei si multe alte jocuri cu minge sau fluturasi. Fetita mea cea mare se imbraca si ea tot sport - pantaloni scurti si trisouri, dar cea mica nu iese din rochite si fustite, chiar daca ne asteapta cateva ore de joaca. In rest, culori cat mai deschise, bumbac si palarioare sau baticute pe cap...Iar in picioare balerini, sandale sau - mai rar, pentru ca nu sunt preferatii nostri - adidasi sau tenisi.

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    fiind mai plina , va dati seama ca nu mai am posibilitatea sa port fuste decat lungi , tocmai de aceea pe timp de vara port rochii lungi , fuste lungute , pantaloni 3/4 , tricouri fff des , mai mult sport cu adidasi , slapi , sandale .

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    La noi sunt musai palariile si sepcile. Catinca la fel ca la tine cea mica Daniela, nu iese din fustite si tricouri. Si nici din sandale, oriunde am merge. Nici la munte cand am fost, nu a vrut sa incalte adidasi, ca nu se potrivesc cu fustele, doar sandale. Pana la urma a trebuit sa o oblig. La polul opus e Horia, care nici pe cele mai mari calduri nu vrea sandale, ci tot in adidasi sta. Anul asta i-am gasit niste sandale pe gustul lui si care sa ii convina, i-am luat doua perechi culori diferite, spune ca ii plac, dar ca se le incalte trebuie sa ascund adidasii sau sa ii bag la spalat.
    Eu sunt cu pantalonii scurti sau trei sferturi si cu tricourile, si sandale tip mai sportiv, sau tenisi.
    Modificata de miriam82; 16.06.2011 la 18:39:52.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Evident, culori deschise, bumbac, sepci pe cap, ochelari de soare.....

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    ziua ma imbrac in maieu si pantaloni scurti sau rochii, seara in pantaloni lunigi /blugi si tricou, sal si eventual un pulovar sau o geaca subtire. cum locuiesc la mare seara este destul vant si eventual racoare.

pe kevin dimineata il imbrac in pantaloni scurti si trcou/maieu + sandale si seara in pantaloni lungi, tricou, cioarpi, adidasi, si eventual o gecuta sau un hanorac.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari