Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567

Interesant Va simtiti atragatoare?

Buna seara.La multi ani tuturor indragostitiilor si celor cAre iubesc cu adevarat. Am o problema de la un timp nu ma mai simt atragatoare, am mereu grija ca parca sunt prea plina, ca fatza mea sa schimbat din cauza kilogramelor in plus,de exemplu si azi m am makiat si am facut niste poze si parca imi este greu sa ma recunosc?! ma simt dezamagita de mine si vreau sa schimb asta dar nu stiu ce as putea face. am 1.64 si 53kg. tin sa va spun ca pana sa nasc ma simteam "cea mai frumoasa" , cand ma aranjam si ma makiam simteam k "zbor".eram mandra de mine si aveam mai multa grija de persoana mea,acum cu greu ma makiez sau ma imbrac mai special.azi sotul lipseste la servici,am avut o zi normaladesi eu tin cont de valentine's day, pe urma m am gandit de ce nu m as makia si m as imbraca frumos sa ii fac o surpriza...,dar imi pierd din entuziasm ca nu ajung la rezultatul dorit.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    asta din cauza ca nu iti acorzi prea mult timp pt tine.eu in fiecare zii imi fac cate ceva,ori imi fac tratamente de par,de unghii,masti la picioare,fata sau corp..imi achimb culoarea si modelul unghiilor aproape zilnic,la 2 luni imi iau nuantator si ma fac cand neagra,cand roscata,desi eu sunt blonda,ma machiez aproape mereu,am grija sa imi iau numai toale misto,desi am 169 si 66 de kg,adika sunt plinuta dar am grija sa nu se vada.pe strada ma simt frumoasa,atragatoare.cand sunt acasa si poate afara ploua sau nu pot iesi si cad intrun impas de care zici tu imi fac o baie plina cu spume pt relaxare,chiar daca iau fata cu mine la baie,apoi ma cremuiesc bine,imi fac un capucino sau ceva mai deosebit sa zic asa,ma machiez putin,tiam zis daca chiar poate nu ies afara,ma parfumez si cam atat.si tine cont ca fac curatenie,mancare dupa6persoane,am grija de fata si tot rup timp si pt mine.sau cand chiar am o zii extraordinar de proasta plasez fata si ma duc la o prietena macar o ora,sau daca am bani ma duc in magazine si imi iau macar o oja,ceva sa ma faca sa ma simt bine

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    Buna seara.La multi ani tuturor indragostitiilor si celor cAre iubesc cu adevarat. Am o problema de la un timp nu ma mai simt atragatoare, am mereu grija ca parca sunt prea plina, ca fatza mea sa schimbat din cauza kilogramelor in plus,de exemplu si azi m am makiat si am facut niste poze si parca imi este greu sa ma recunosc?! ma simt dezamagita de mine si vreau sa schimb asta dar nu stiu ce as putea face. am 1.64 si 53kg. tin sa va spun ca pana sa nasc ma simteam "cea mai frumoasa" , cand ma aranjam si ma makiam simteam k "zbor".eram mandra de mine si aveam mai multa grija de persoana mea,acum cu greu ma makiez sau ma imbrac mai special.azi sotul lipseste la servici,am avut o zi normaladesi eu tin cont de valentine's day, pe urma m am gandit de ce nu m as makia si m as imbraca frumos sa ii fac o surpriza...,dar imi pierd din entuziasm ca nu ajung la rezultatul dorit.
    Am mai zis eu pe undeva ca astea-s mofturi...tinand cont de situatia mondiala, nu nationala, ca deh, as baga capu'n zapada! Mofturi domle' ca ne permitem !

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de nicoleee Vezi mesajul
    Am mai zis eu pe undeva ca astea-s mofturi...tinand cont de situatia mondiala, nu nationala, ca deh, as baga capu'n zapada! Mofturi domle' ca ne permitem !
    foarte bine ca ne permitem. eu nu pot sa bag capul in zapada k aici nu este zapada, dar tu ce mai astepti?

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Dar ai putea sa-i deschizi si sa vezi ca alta-i realitatea!

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    sa stii ca nu e de laudat raspunsul tau... atunci cand o mamica are un of la suflet si vrea sa il impartaseasca........dar na...asta este mai sunt si persoane care iti dau cu piatra in cap..

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    sa stii ca nu e de laudat raspunsul tau... atunci cand o mamica are un of la suflet si vrea sa il impartaseasca........dar na...asta este mai sunt si persoane care iti dau cu piatra in cap..
    stai linistita ca ne am obijnuit cu userul asta cu vechime ,cand e vb sa fie rautacioasa ,ESTE PRIMA.cand ai nevoie de un sfat sau pui o intrebare n ai sa o vezi prea des sa raspunda. da incerc sa nu dau atentie .

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Cand cineva are un of, de-ala adevarat, il impartaseste cu persoane apropiate, este un lucru intim. Cand il expui public trebuiesa te astepti si alte raspunsuri decat pe cele, pe care le doresti ! Asta-i viata !

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    stai linistita ca ne am obijnuit cu userul asta cu vechime ,cand e vb sa fie rautacioasa ,ESTE PRIMA.cand ai nevoie de un sfat sau pui o intrebare n ai sa o vezi prea des sa raspunda. da incerc sa nu dau atentie .
    Pai, uite, daca ai nevoie de ajutor, "obijnuit" se scrie si pronunta corect obisnuit.

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Cand cineva are un of, de-ala adevarat, il impartaseste cu persoane apropiate, este un lucru intim. Cand il expui public trebuiesa te astepti si alte raspunsuri decat pe cele, pe care le doresti ! Asta-i viata !
    Auzi Nicolee o vb buna ai spus vreodata?pana si fetei ce tocmai de a deschis topicul ca isi doreste sa fie mama ai gasit sa ii comentezi ceva ,k si a "condimentat" povestea. tu ca sa fii rautacioasa mergi pe premiza ca atunci cand spui un off treb sa te astepti si la pareri care nu le doresti. am impresia ca tu ai o problema mai mare decat a mea.

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Pai, uite, daca ai nevoie de ajutor, "obijnuit" se scrie si pronunta corect obisnuit.
    Am uitat ca tu esti una din profesoarele comunitatii,dar te as ruga sa nu ma mai plictisesti,oricum nimic din ce spui tu nu are legatura cu subiectul ,asa ca aici am terminat "discutia" . o seara placuta in continuare.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari