Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Usoara depresie plus stari de anexietate

Buna fetelor cam de 2 saptamani ma confrunt cu o usoara depresie...cauza o banuiesc singuratate plus alte ocupatii in afara de fiica-mea nu am. Fiica-mea merge la gradi din septembrie iar eu la servici prin octombrie, deci mai am de asteptat pana o sa am ocupatie. Pe langa asta ma confrunt si cu stari de anexietate,asta se intampla cand fetita mea e plecata cu tatal meu la plimbare sau cu mama mea sau cu altcineva...mai exact controlez prea des daca fetita e bine si nu a patit nimic, desii normal ca stiu ca fetita e in regula si nu poate patii nimic.Daca acuma am stariile astea in lipsa ei ma intreb din toamna cand va fii la gradi ce o sa fac? Cum sa procedez sa nu mai fiu asa de inspaimantata de fiecare data cand fetita nu e cu mine?

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Cred ca toate mamele au trecut prin asemenea stari:) In primul rand, nu uita ca ai nevoie de momente de liniste, in care sa te relaxezi, deci e grozav ca are cine sa scoata micuta la plimbare! Profita de aceasta situatie, si ai grija de tine. Asculta muzica,citeste o carte sau fa orice iti face placere si te ajuta sa iti incarci bateriile.
    In ce priveste anxietatea cand fetita nu e langa tine...incearca sa rupi periodic "cordonul ombilical" dintre voi.Fetita are nevoie de un pic de independenta, iar tu ai nevoie de timp pentru tine:)

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ai sa ajungi la concluzia ca la gradi ii este mai bine acasa,pentru ca la gradi are activitati,nu se plictiseste,are un pragram,este cu copii mereu,este atent supravegheata....si eu eram asa,dar sincer ii e mai bine fetitei la gradi decat cu mine acasa,eu mai am treaba,piata,mancare de facut,curatenie...asa acolo stiu ca ii e bine,iar doamnele se ocupa mereu de ei.fimea termina acum primul ei an de gradi,si sunt total multumita

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari