Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice gulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2006
    Postari in forum
    404

Urina inchisa la culoare

scuze pentru numele subiectului ! dar am o rugaminte la voi , de ieri dimineata urniez maro inchis si sunt speriata! mentionez ca am amigdalitele umflate dar am luat doar strepsils si trachispet sau 1-2 pastile de decasept , oricum le-am incercat pe toate ca nu mai puteam de durererea din gat, in rest nu am luat nimic antibiotic sau altceva care sa-mi influenteze cu ceva, nici ceai nu am baut.
    a mai patit cineva asa ceva? aveti idee ce ar putea fi? e tarziu daca ma duc la medic luni?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Culoarea mai inchisa a urinei este de obicei un semn ca ea e mai concentrata, ceea ce se poate intampla atunci cand persoana nu a baut destule lichide sau a transpirat excesiv. Cand persoana are febra - indiferent de cauza - ea transpira mai mult si atunci, daca pierderea de lichide nu este compensata cu alte lichide, urina are o culoare foarte inchisa.
    Nu cred k e nimic grav doar ca organismul necesita mai multe lichide , incearca sa bei ceaiuri caldute , apa plata si sucuri naturale , limonada de lamaie indulcita cu miere este foarte buna acum cand ai probleme cu gatul. Totusi mergi luni la medic. Sanatate!

Floricica Nou Venita dyana.M's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2011
    Postari in forum
    155
    bebe al meu mai pateste asa cand ii dau cu albastru de metil in gurita. poate e de la decasept ca stiu ca etot cu albastru de metil. oricum e bine sa mergi la doctor

mada_lyna
    Guest
    daca medicamentele alea nu sunt colorate,n-ar trebui sa ti se coloreze urina. de ex,dak iei furazolidon,va avea culoarea galben.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    de la albastru de metil urina se coloreaza albastru-verzui.Decaseptul contine albastru de metil, dar nu vad asemanarea intre maro inchis si albastru...Daca nu ai mancat ceva ce ar putea colora urina sau medicamentele nu au vreo culoare care te-ar putea duce cu gandul la culoarea urinei, atunci ar fi indicat sa ajungi la medic. Vreun simptom de infectie urinara nu ai?Usturime la urinat, dureri de rinichi...?

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    cel mai indicat este sa consulti un medic, chiar numai pe cel de familie, poate sa nu fie nimic, dar fereasca Dumnezeu sa nu fie altceva si sa agravezi situatia netratand-o.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Urina inchisa la culoare poate fi si un simptom al hepatitei.

Daca te simti obosita, ai dureri musculare, esti constipata sau scaunul este deschis la culoare, ar fi bine sa-ti recoltezi urina si sa te duci maine dimineata cu ea la un laborator.

Sanatate multa!

Floricica Novice gulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2006
    Postari in forum
    404
    multumesc mult pentru tot! inca o data ati dovedit ca sunteti aproape de toata lumea! va multumescDa ruxidadi am toate , aveam toate simtmele enumerate de tine! Dar m.am dus la medic si ce credeti ca a fost? o simpla dezhidratare spun ei! m.a trimis acasa spunandu-mi sa consum cat mai multe lichide cu putinata , limonade si apa si nimic colorat si daca continua e o problema majora, dar sa reglat imediat!
    multumescu lui D-zeu sunt ok!
    eram terminata
    multumesc mult si va pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari