Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Ce parere aveti despre unghile false cu gel?

eu am avut in urma cu vreo 2-3 ani dar nu le-am putut tine mai mult de 3 saptamani,m-au deranjat,ce-i drept erau si mai lungi.

Acum ma bate gandul sa imi pun gel peste unghile mele si doar foarte putin sa le prelungesc.

ce parere aveti despre ele?distrug unghile sau nu?Nu stiu ce sa cred unele zic ca Da altele ca Nu

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu le-am avut 4 saptamani apoi retusate inca 2
    credeam ca mi se distrug
    dar acum sunt tari si sunt ok
    mie mi se rupeau destul de des si vad ca acum sunt maricele si inca nu sa-u rupt
    daca va puneti dati mai multi bani si puneti-le de calitate
    eu am dat 90 si nu am avut probleme
    sora mea a dat 50 a venit cineva sa i
    le puna acasa si a tinut-o 3 ore sa i le puna si in 3 saptamani erau un dezastru

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    Am o prietena care de vreun an si ceva isi pune gel peste unghii si e ff multumita..acum depinde si de salonul la care le pui

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Eu mi-am cumparat tot ce-mi trebuie si mi le intretin mereu. Nu le las foarte mari din cauza copilului, dar mi le fac permanent. La 3-4 saptamani le umplu cu gel si e ok. Mai fac si la prietene pentru nunti si care mai vor sa fie frumoase. Se zice ca mainile sunt cartea de vizita a unei femei. E drept ca am bagat multi bani in aparatura dar macar mi le fac eu si nu mai dau o gramada de bani la saloane.

Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    eu le-am avut cu gel inainte sa nasc si eram ffff multumita,dar de cand s-a nascut Roby sunt nevoita sa le tin scurte..poate cand o sa se faca bebe mai mare mi le las din nou lungi:) 4 all the mummies and babies!!!

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    Saptamana trecuta mi-am pus unghii cu un fel de rasina...un acrilat, de fapt. Deocamdata sunt multumita, peste trei saptamani trebuie sa merg la intretinere.

Floricica Avansata angellique's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    2.035
    Am avut atat cu gel, cat si cu rasina.Dar numai cu capsula.Fara nu stiu cum sunt, dar am auzit ca nu rezista atat de mult gelul pe unghia proprie.Stie careva daca in sarcina este contraindicat?As vrea sa-mi pun inainte de cununie.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Nu are nici o legatura cu sarcina, pune-ti linistita. Eu te sfatuiesc cu gel nu acril.

Floricica Avansata angellique's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    2.035
    Da, cu gel imi pun.Imi plac cel mai mult, aspectul e mult diferit decat al celor cu rasina.Se spune ca cele cu acril rezista mai mult, dar nu e adevarat.Cu gelul stau usor 3 saptamani, dar acrilul dupa 3 zile s-a rupt.

Floricica Nou Venita camibebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    83
    da imi plac

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    Imi place foarte mult cum arata ungiile cu gel, mi-as pune si eu numai ca ale mele se rup foarte usor si nu stiu daca o sa reziste mai ales ca sunt treburi de facut in casa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari