Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Cum preferati sa va ingrijiti corpul, cu ajutorul tratamentelor naturiste, a "leacurilor babesti" sau apelati la cosmeticele ultramoderne?Cu care va impacati mai bine?

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    daca e vorba de cosmetice merg pe tratamente moderne , daca ar fi boala as merge si pe naturiste.

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Am auzit cazuri de boli care s-au vindecat prin simple tratamente naturiste, dupa ce, in prealabil fusesera incercate multe medicamente avansate.Pe de alta parte, multe din medicamentele avansate (si cosmatice) au ca ingrediente simple plante.

Floricica Debutanta lavylory's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    708
    eu as prefer naturista si pt cosmetice dar nu sunt asa de multe pe piata si luama ce ni se pare mai bun..pt copii prefer totul naturist....

Floricica Debutanta lavylory's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    708
    dar ma refer la cele din plante nu la leacuri babesti..nu prae stiu si de multeori amuza..:O) sper sa nu fiu rea....

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Uite, eu am tenul foarte uscat si mi-am luat multe creme scumpe ca pret, dar nu am obtinut efectele dorite.Recent, mi-am luat o crema destul de ieftina de la farmacia naturista si sa stiti ca e foarte buna!

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Eu am patit la fel cu samponul...am o dermatita pe scalp de care dupa ce scap, reapare la schimbarea samponului. Am dat sute de roni pe sampoane mici de tot si scumpe foc de la farmacii, iar acum ma spal cu cel de urzica si ma clatesc cu otet...Surpriza! Merge!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Eu sunt adepta tratamentelor naturiste! Dar nu refuz tratamentul traditional medicametos, uneori cel mai bine daca se poate merg in parale / complemetar cu ambele.
    De exemplu un produs naturist de care nu ma dezlipesc este crema minune: crema de galbele. Eu asa ii zic pt ca pt mine e bina la orice oricand

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Ai dreptate, crema de galbenele este foarte buna, si eu o folosesc cand am probleme mai speciale cu tenul.Chiar mi-am facut si un fel de masca din ulei de masline amestecat cu crema de galbenele si cu un flacon de vitamina A si sa stii ca a mers foarte bine.Cred ca va trebui sa-mi fac aceasta masca din nou.E pentru cine are tenul uscat si iritat.

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Cat despre sampoane, sa stiti ca si eu tot cu celebrul sampon de urzica ma inteleg bine si, imi amintesc cum mama ne clatea parul cu apa cu otet si vreau sa va spun ca am avut un par super sanatos, nu puteam sa-l prind cu elastic pt ca era prea gros, dar acum am ramas cu 2 fire si chiar nu stiu ce sa fac sa il mai insanatosesc, sa apelez la tratamente avansate sau sa mai fac niste masti naturiste, nu stiu ce sa aleg, cred ca, de disperare, le voi incerca pe ambele.

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    Eu pentru fata imi fac o masca din argila si miere de albine o data pe saptamana sau de doua ori depinde de timp iar seara imi dau cu ulei de masline.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari