Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Tratament pentru acnee

Acneea este o problema cu care se confrunta toata lumea macar o data in viata. Inainte de menstruatie imi apar cateva cosuri pe fata si sincer m-ar interesa cateva tratamente naturiste . Momentan incerc un unguent cu galbenele si propolis . Astept sfaturile voastre cu interes.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Ca sa nu astepti prea mult,in cadrul acestei sectiuni exista deja topicul "remedii naturiste" unde poti pune intrebarea care te framanta.De asemenea cred ca exista deja acolo si niste solutii la problema ta.Sanatate multa !:)

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    CUTADEN. Este un unguent pe care acum, de vreo 2-3 ani, o gasesti la farmaciile veterinare, s-ar putea, inca si la farmaciile noastre. Cand se intinde pe fata e ca o masca alba, deaceea e bine sa se foloseasca seara, sau atunci cand nu e nevoie neaparat sa pleci. Usuca f bine.Verisoara mea a folosit-o (ea a avut mari probleme in pubertate cu acneea). Mai este buna spalarea fetei cu ceai de patrunjel.Mult succes!
    Modificata de AyanaMariaNesibe; 03.12.2011 la 01:58:39.

Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Am auzit ca mai e buna crema-gel Cauteretes de la Galenic.Despre asta nu stiu sa-ti spun mai multe.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu folosesc Zineryt il gasesti la farmacii...e ft bun

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    Ca sa nu astepti prea mult,in cadrul acestei sectiuni exista deja topicul "remedii naturiste" unde poti pune intrebarea care te framanta.De asemenea cred ca exista deja acolo si niste solutii la problema ta.Sanatate multa !:)
    Daca stiam ca exista deja topicul nu mai deschideam unul. Mersi mult de sfat . :)

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    fetelor nu mai folositi creme facute special pentru animale!am ramas socata sa citesc asa ceva...sunt in farmacii destule produse special facute pentru pielea umana...iar pustulele care apar inaintea menstruatiei sunt de natura hormonala si au direct legatura cu sanatatea aparatului vostru genital!!!!nu tratati asa ceva cu creme destinate oilor sau vacilor! ce DUMNEZEU!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    ps. nu ma refer la cutaden care este o crema ce se gaseste farmaciile umane (o folosesc si eu in mastile acneice personalizate) ,ci la zineryt !nu folositi asa ceva !

Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    ps. nu ma refer la cutaden care este o crema ce se gaseste farmaciile umane (o folosesc si eu in mastile acneice personalizate) ,ci la zineryt !nu folositi asa ceva !
    Multumesc! Chiar vroiam sa specific ca, Cutadenul sa gasit numai in farmaciile umane si de vreo 2-3 ani se gaseste si in cele veterinare (nu stiu de ce).

Floricica Nou Venita claudette's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2010
    Postari in forum
    68
    f buna este crema cu arnicaeu am folosit cu succes Bioptronul. 6-8 minute pe zi si in 2-3 zile am o fatza curata

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Multumesc frumos tuturor pentru sfaturi .Momentan folosesc un unguent cu galbenele si propolis in fiecare seara dupa ce imi curat fata in prealabil si e bun.Ziua folosesc crema de fata hidratanta nivea.O seara frumoasa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari