Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22

Tratament naturist pentru cancer ovarian

am nevoie urgent de tratament naturist pentru cancer ovarian....va roggggggggggg

Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    Nu vreau sa fiu nepoliticoasa, dar explica, te rog, mai pe larg. Ai fost diagniosticata cu cancer ovarian? Ce fel, in ce stadiu? Medicii ce au spus? Pentru ca in acest caz ce spun medicii este cel mai important. Pe langa ce spun ei tu ai putea face un tratament naturist care sa iti creasca imunitatea. Asa e parerea mea.
    Oricum, nu cred ca aici, pe forum, vei gasi o solutie. Sanatate multa.

Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    am avut cancer ovarian m-am operat si am facut 6 serii de chimioterapie.dar imi e frica sa nu recidiveze,,,,,,,am nevoie de pareri,,,,,,,,,,

Floricica Nou Venita miha_ela85's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    trimite-mi un mesaj privat cu adresa de mail
    vreau sa iti trimit o carte

Floricica Nou Venita miha_ela85's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    La cererea administratorului, cartile sunt:
    Louis Kuhne, Arta de a vindeca orice boala fara doctorii si operatii (se recomanda oamenilor bolnavi dar nu in ultima faza a bolii, tratamentul trebuie facut din timp)
    Louis Kuhne, Stiinta expresiunii figurei
    Rudolf Breuss, Tratamentul total al cancerului

link-uri:
    Cristela Georgescu | "Daca tineretea ar sti si batranetea ar putea…"
    corneliamarin.ro

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    Citat Postat de stelaaly Vezi mesajul
    am nevoie urgent de tratament naturist pentru cancer ovarian....va roggggggggggg
    nu exista asa ceva ! tratamentele naturiste sunt DOAR pt a ajuta organismul " sa lupte " cu boala, sa faca fata chimiotoxicitatii...dar naturist care vindeca vreun cancer, orice fel ar fi el, NU EXISTA !

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Citat Postat de larisa2000 Vezi mesajul
    nu exista asa ceva ! tratamentele naturiste sunt DOAR pt a ajuta organismul " sa lupte " cu boala, sa faca fata chimiotoxicitatii...dar naturist care vindeca vreun cancer, orice fel ar fi el, NU EXISTA !
    sunt total de acord cu tine, si tata a avut cancer si in disperare mama l-a "obligat" sa ia nu stiu ce amestecatura de plante pe care i-a recomandat-o "p...ta" de soramea care este asistenta, asta in timp ce facea chimioterapia . dupa un timp s-a simtit si mai rau.
    imi pare rau sa-ti zic dar plantele nu ajuta la disparitia unei boli asa si nici la prevenirea ei.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    In primul rand trebuie sa gandesti pozitiv,sa tii un regim adecvat,cat priveste tratamentele naturiste cred ca sunt doar pentru cresterea imunitatii organismului sa il ajute sa lupte in continuare nu pentru a vindeca ceva(parerea mea).Sanatate multa !

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    E adevarat ce spune zonica:pe primul loc e gandirea pozitiva.Trebuie sa crezi ca te vei vindeca.

Tratamentele naturiste ajuta foarte mult,dar nu singure,trebuie urmat si tratamentul medicului.In functie de analize si alte investigatii,medicul recomanda si tratament chimic si tratament naturist.Alaturi de astea e nevoie de credinta ta si de dragostea si sprijinul celorlalti
    .Cancerul e o boala urata,care te macina fizic si psihic,dar se vindeca.
    Nu trebuie sa traiesti cu gandul ca va recidiva;te va omori numai gandul la asta;fii optimista;poate vrei sa mergi la un psiholog,te va indruma spre ganduri mai bune.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari