Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 45
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Nu cred ca ar trebui sa spun eu aici cat de benefic este sportul pentru organismul nostru, indiferent de varsta, fiecare dintre noi stim si nici nu cred ca trebuie sa indic vreuna dintre formele de a face sport. cert este un singur lucru, fetelor e obligatoriu sa ne facem timp pentru sport, cel putin 15 minute pe zi, daca nu pentru a arata mai bine, pentru a ne simti mai bine, atunci cu certitudine pentru sanatatea intregului nostru organism. As fi curioasa ce rezultate ati obtinut voi facand sport, eu acum zece ani am slabit 24 de kg., pe care nu le-am mai pus inapoi nici dupa ce am nascut. Acum am de recuperat dupa nastere 20, dar imi voi face timp pentru a reveni la forma chiar daca e mai greu odata cu inaintarea in varsta.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Bun subiect. Ar trebui sa ne facem timp, dar......trebuie sa recunosc, spre rusinea mea, ca masina a pus stapanire pe noi si nu mai facem miscare.....Am fost sportiva de performanta, nu m-am imbolnavit niciodata si ma simteam mult mai bine, mai sanatoasa.
    Poate o sa incep sa fac ceva miscare. [fetita care danseaza]

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Fetelor eu astazi m-am trezit la 6 la 7 eram la munca,la 10 am terminat.Cind sa iau autobuzu nik autobuz pt era greava,asa ca,am facut 5 km pe jos,(sotul nu a putut sa vie dupa mine pt bb dormea)si mai trecea o ora pina sa ajunga la mine cu tot traficul din Roma.Ajunsa acasa m_am dus sa inscriu bb la cresa,sa cumpar borcanele pt el,am fost la farmacie sa cumpar scutece si asa am facut 10 km astazi.Asta da sport

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Silvia, sper sa nu te superi, poate sunt prea indiscreta, poti sa-mi spui ce sport ai facut?

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Nu ma supar deloc, KAIAC . E o mica diferenta intre kaiac si canotaj, multa lume confunda, dar sunt apropiate. Poate a mai facut cineva si uite asa ne mai regasim....

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Nu prea faceu sport dar de fiecare data cand am ocazia merg pe jos , nu iau autouzul sau metroul si mai fac cateva abdomene seara si atat

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    nici eu nu fac nici un sport dar merg mereu pe jos. asa ca se compenseaza mai ales daca mersul este mai rapid.

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Eu nu fac sport dar zilnic am inceput de o saptamana sa fac abdomene si cateva exercitii pentru coapse si gambe.
    Ma simt bine,mai ales ca nu prea ma deplasez ca stau acasa cu bb.
    Am reusit sa slabesc dupa nastere combinand dieta cu exercitii.

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Eu imi propun in fiecare zi ca maine sa ma apuc de ceva exercitii si spre rusinea mea nu am facut-o nici pana acum.
    Ar trebui, cu siguranta, sa ma apuc.

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Asa eram si eu cand faceam sport, sper din tot sufletul sa-mi revin desi am nascut prin cezariana!

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Chiar ca da!

+ Raspunde
Pagina 1 din 45
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari