Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Terapia cu lumina - Bioptron de la Zepter

Despre lumina Bioptron se spune ca este folosita cu succes in diferite arii medicale precum reumatologia, fizioterapia, ORL, oftalmolofie si chiar cosmetica.

Se spune ca stimuleaza capacitatea de regenerare a organismului si ofera un potentia natural de vinderca, amelireaza circulatia sangvina, intareste sistemul natural de aparare al organizmului si chiar vindeca ranile.

Se pot trata cu ajutorul luminii Bioptron plagile postoperatorii, arduile de gradul I si II, ulcerele varicoase, durerile asociate bolilor reumatice, ciatricile, acneea, dermatita atopica, herpesul, zona zoster.

La copii este efecienta in tratamentul bolilor respiratorii, alergice, infectiile virale si afectiuni ale sistemului nervos.

Aparatul este comercializat de firma Zepter.

Pare sa fie in "aparat minune" care este bun la toate. A achizitionat vreuna dintre voi acest aparat? Este chiar asa de eficient precum este descris?

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Mama mea a cumparat aparatul si l-am folosit cu succes la orice rana sau operatie... s-a plimbat la toti cunoscutii... operatii de cezariana, de fiere, epiziotomie, hernie... orice. Vindecarea se produce vizibil mai repede.
    E bun si pentru durere, doar ca trebuie sa te tot faci, ca nu tine efectul foarte mult.
    L-am folosit si pt veruci plantare.
    Pentru arsuri iar grabeste mult vindecarea. Are efect bun si la hemoroizi... Deci da... pot sa zic ca este un aparat minune si ca isi merita banii.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim Anca, sincer chiar aveam dubii ca ar fi ceva de capul lui

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Si eu am o cunostinta care si-a achizitionat aparatul si spune ca e foarte multumita de el...sotul ei are diabet si a suferit o operatie la inima,plus la picioare 2 degete taiate..si acest aparat l-a ajutat sa isi vindece ranile ,pentru ca stiti ca la diabetici o taietura se prinde foarte greu...
    parerea mea o fi util dar e prea scump....

Floricica Nou Venita fratila_catalin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2011
    Postari in forum
    1
    Buna ziua Ma numesc Fratila Catalin, sunt consultant Zepter, va pot oferi 3 sedinte gratuite cu Bioptron si sa va ofer mai multe detalii despre acest produs. Bioptron: Ajută la vindecarea rănilor Calmează durerea și îi reduce din intensitate Arii largi de aplicabilitate, ușor de folosit Tratament de scurtă durată și nedureros Nu se cunosc efecte secundare Fabricat în Elveția

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari