Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 26
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706

Sunt cosmeticiana si momentan 100%mamica...astept intrebari legate de cosmetica

sunt cosmeticiana de 10 ani de zile .am lucrat in iasi si galati(unde m-am stabilit) .dar acum stau acasa cu fetita si mai lucrez dar ocazional.ideea e ca mi-e dor de meseria mea si in dorul asta as vrea sa fac un topic aici cu intrebari despre creme epilat machiaje microdermoabraziune etc. astept cu drag intrebarile voastre

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    sfatul meu pt orcice proaspat mamica este ca dupa nastere sa se intereseze in orasul in care locuieste pentru saloane care au in dotare microdermoabraziune.este asa numitul procedeu de peeling mecanic care ajuta la indepartarea petelor de sarcina(masca materna) si a pielii descuamate.astept intrebari

alinutza82
    Guest
    Merci Gabryoleta, esti tare draguta.
    Am si eu o intrebare legata de punctele negre. Am fost la 2 saloane si la unul mi-au recomandat bai cu aburi si scos , la celalat salon care folosea numai produse naturiste mi-a zis sa nu le scot ci sa le elimin treptat prin peeling. Care este solutia mai buna?

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    salut cum crezi cam-ai scap de petele maronii de pe fata din timpul sarcinii.?eu sunt galateanca dar acum locuiesc in germania.la ce salon ai lucrat in galati?poate este vreo crema buna eu aici folosesc una de la dr.skin dar nu se vede nici o ameliorare.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    frumos topic:)

referitor la cearcane, ceva metode care sa dea rezultate???????

mersi mult.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    alinutza82:sunt convinsa ca punctele tale negre sunt pe zona t adica persista mai mult pe nas barbie sau frunte....in mod normal cel mai eficient tratament este :se pune fata la abur cu ozon(saloanele trebuie sa aiba aparat special)5 minute se face un peeling eliberand pielea moarta dupa care se mai pune inca 5-10 minute la abur (depinde de adancimea porilor si de felul tenului )si apoi se trece la extragerea manuala a punctelor de catre cosmeticiana.pt rezultate 100% se repeta acest tratament cam la 2 saptamani.in cazul punctelor negre extractia manuala e cea mai eficienta,bineinteles cu masurile de igiena si de dezinfectie facute cu mare atentie.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    evaerika:in galati am lucrat la bodycenter in micro 20(la curba tranvaiului catre billa-galatencile stiu)...acolo este un salon mai complex cu sala sport si endermologie ,etc. pt petele din timpul sarcinii se recomanda sedinte de microdermoabraziune cu microcristale.este un aparat special cu 2 motoare.unul pt epiderma si altul pt derma si hipoderma-scaote pana si tatuajele. in germania sigur au asa ceva.la noi in oras gasesti doar unde am lucrat eu. deci,prin acest procedeu combinat cu solutii speciale pt albirea tenului poti avea garantat rezultate.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    si referitor la cearcane....este un subiect mai delicat pt ca are ca rezolvare garantata doar prin chirurgie sau injectii locale cu acid hialuronic(doar in cabinetele medicale).la cosmetica sau acasa poti incerca produse care au efect pe moment si f slab. machiajul ramane singurul care poate ajuta.
    or mai fi produse care promit marea cu sarea desi eu personal nu cred in ele

alinutza82
    Guest
    Legat de cearcane, am primit acelasi raspuns de la toate cabinetele de cosmetica. Nu exista crema sau tratament sa le rezolve :(.
    Si eu am aceasta problema, dar stiu ca nu am ce face, doar anticearcan.

Da, am ten mixt, punctele negre sunt pe barbie, frunte si lateralele obrajilor. O sa trec astazi sa imi fac programare la salonul care face si extractia manuala. Pentru punctele albe vreun sfat?

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    punctele albe sunt ori de colesterol ori de sebum...tot asa cu extractie dar e mai delicat pt ca trebuiesc intepate cu acul de seringa ...tre sa nimeresti o cosmeticiana bazata pe ea si sa aiba grija la igiena

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Foarte buna ideea ta, Gabi!

As avea o intrebare legata de microdermoabraziune, are ceva contraindicatii in cazul tenului sensibil si uscat?

+ Raspunde
Pagina 1 din 26
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari