Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642

Solar,soare sau crema autobronzanta?

Nu este o noutate pentru nimeni ca pielea bronzata arata mai bine, este mai sexy si mai frumoasa. Pe unii nu ii intereseaza riscurile atata timp cat au o piele aurie....

Voi ce parere aveti despre bronzarea artificiala? Preferati sa asteptati pana vine vara cu soarele arzator, fara pic de vant si expunere aproape non-stop, sa folositi un autobronzant sau 10 minute la solar pentru o bronzare rapida?

tabitha
    Guest
    Eu prefer vara si ma expun doar dimineata si dupa masa.Ma bronzez destul de repede,nu am nevoie sa stau foarte mult si nici nu e indicat.La solar nu am fost niciodata si nici nu intentionez.Creme autobronzante am folosit,dar nu am fost foarte multumita de nici una.

sadia
    Guest
    Soare,soare ,soare!!!!!!!!!Am facut o sedinta de solar acum o luna,sa fac trecerea de la alb branza cum sunt eu.....dar nimic nu se compara cu soare,si chiar daca stai pe balcon ....sa zic asa
    Modificata de sadia; 18.05.2013 la 14:29:30.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Cremele si solarul sunt si vor ramane complet straine pentru mine. Nici cu soarele nu mai sunt asa de buna prietena, dar totusi dimineata pana pe la ora 10 si dupa amiaza dupa ora 17 ma bucur de razele lui.

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    nu am mers nici eu niciodata la solar,insa am prietene care merg si bronzul arata ok,uniform si sexy.la crème autobronzante am apelat,insa nu a fost ce ma asteptam sau ce imi doream,asa ca singura variant buna este plaja la soare la orele potrivite si automat aplicat crema de protectie solara.

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.234
    Citat Postat de Musette Vezi mesajul
    Nu este o noutate pentru nimeni ca pielea bronzata arata mai bine, este mai sexy si mai frumoasa. Pe unii nu ii intereseaza riscurile atata timp cat au o piele aurie....

Voi ce parere aveti despre bronzarea artificiala? Preferati sa asteptati pana vine vara cu soarele arzator, fara pic de vant si expunere aproape non-stop, sa folositi un autobronzant sau 10 minute la solar pentru o bronzare rapida?
    Nici una , nici alta. Sunt pt expunere treptata la soare, dimineata sau dupa-amiaza...

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    si eu avand un ten mai inchis ma bronzez imediat atunci cand stau la soare.si eu tot statul la soare il recomand pentru ca este cel mai bun.saptamana trecuta am stat la soare(eu locuiesc la casa deci am putut sta linistita in propria gradina)si pielea mi s-a facut atat de fina.iti recomand inainte sa te expui la soare sau daca alegi o alta metoda de a te bronza,sa iti faci un gomaj pe tot corpul si pe fata cu mailai inmuiat in ff putina apa sau ulei de masline.sa vezi atunci ce piele frumoasa vei avea.spor la bronzat!

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Si eu spun da categoric soarelui....atata timp cat totul este facut cu precautie nu se intampla nimic, insa solarul are si parti negative...deci as zice pas la el si nu m-as apropia de el, iar cremele autobronzante le-am incercat si sunt jalnice...deci soare soare si iar soare....CU PRUDENTA

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Eu am preferat intotdeauna soarele, insa il pot suporta foarte putin dimineata ca mai apoi sa scot iarasi nasul putin dupa-amiaza. Am tenul ft ft alb si in 2-3 ore sunt rosie precum racul. Nu merg nici la solar si n-am folosit nici crema autobronzanta. Din cate am citit, s-ar duce dupa cateva spalari (asta daca ai noroc si se aplica uniform...sa nu iesi cumva in pete )

Floricica Nou Venita denisa9's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2013
    Postari in forum
    11
    prefer sa ma bronzez in vacante, dimineta pana in ora 11 sau dupa amiaza dupa ora 16. De solar m-am lecuit dupa ce am vazut atatea cazuri cu probleme, dar trebuie sa tinem cont ca si razele soarelui sunt daunatoare la anumite ore ale zile!

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Clar aleg soarele ...nu pot sa neg ca nu am folosit solarul ,l-am folosit in tineretile mele de cateva ori,inainte de anumite evenimente importante,insa nu l-as mai folosi acum.Eram oricum constienta si atunci ca nu e recomandat,dar na..era vb de ceva important :)))..
    Lotiunile autobronzante sunt jalnice sau cel putin nu am intalnit eu una buna.Mereu ieseam portocalie si cu pete,horror!!!
    Deci,suntem pro soare,mai ales dimineata pana in ora 12,13 si dupa amiaza,e sursa curata de vitamina D,ceea ce avem nevoie pt a creste frumos si armonios :) !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari