Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ayleen's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2011
    Postari in forum
    19

Sani inegali in timpul alaptarii

buna mamicilor, am si eu o intrebare si mi-as dori cit mai multe raspunsuri.de 6 luni imi alaptez fetita si mi se pare ca a aparut o problema la o tita,una este cu mult mai mare decit cealanta.este normal?voua vi s-a intimplat asta?poate pot sa le egalez cumva.ma rog nu chiar egale ca nu se poate dar totusi sa nu fie asa vizibila diferenta.m-am gindit ca este din cauza alaptatului deoarece fetita mea are o tita preferata...

Floricica Nou Venita oana2424's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    35
    exact asa face si baaietelul meu ...o prefera pe cea stanga nu stiu daca are legatura cu faptul ca acolo l-am pus prima oara dar de multe ori plange la sanul drept iar cand il mut se linisteste si papa.si mie mi se pare ca este o diferenta intre ele iar ca sa le egalez cat de cat incerc sa-l pun si la cealalta mai des in special cand este adormit pt ca atunci nu mai "stie" la care e...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Se intampla.Dupa ce inchei alaptatul, sanul care este mai solicitat acum, va fi putin mai marisor decat celalalt.Nu e ceva deranjant.

mada_lyna
    Guest
    se intampla din cauza ca bb a supt mai mult dintr-una si mai putin din cealalta. incearca ca, de acum inainte, sa i-o oferi pe cea mai mare ca sa se egaleze in timp, dak s=ar putea.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu am avut lapte dar Antonia nu a vrut sa suga si am fost nevoita sa ma mulg 5luni.Intotdeauna ma mulgeam mai mult din sanul drept pt ca avea mai mult lapte.Dupa ce am terminat cu alaptatul am observat ca mi s au lasat sanii si ca sanul drept este mult mai mare decat cel stang.Daca inainte purtam bluze fara sutien,acum nu mai pot pt ca este ft vizibila diferenta.Uneori imi vine sa plang dar ma gandesc ca este un sacrificiu facut pt sanatatea fetitei mele.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Este ceva normal: eu am patit exact la fel . Alaptez acum de aproape 1 an si 11 luni si diferenta dintre sani e destul de mare, dar nu ma deranjeaza. Eu am avut mai mult lapte in sanul stang, copilasul a supt din amandoi, dar acela a fost mai solicitat totusi :).

Floricica Nou Venita ayleen's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2011
    Postari in forum
    19
    va multumesc pt raspunsuri.si acuma din care san ar trebui sa ai dau mai mult sa suga.cel mare,saul cel mic`? sper ca totus le mai pot egala un pic acuma cit mai am lapte :(

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de ayleen Vezi mesajul
    va multumesc pt raspunsuri.si acuma din care san ar trebui sa ai dau mai mult sa suga.cel mare,saul cel mic`? sper ca totus le mai pot egala un pic acuma cit mai am lapte :(
    Eu zic sa ii dai sa suga din cel care are mai mult lapte,sa se sature copilul.Cel cu mai mult lapte trebuie sa fie putin mai greu,eu tin minte ca fixam pompa de san si curgea laptele singur,tasnea asa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari