Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Sangerare la aproape 2 luni dupa nastere

Fetelor am o PROBLEMA, am nascut pe 21 iunie, totul a decurs normal, lohii, vindecare etc, ei de alaltaieri am inceput iar sa sangerez nu abundenta dar se pateaza absorbantul cu pete de un rosu intens. Am fost la spital, dar vesnic nu sunt medici si programare la particular am miercuri dupa-amiaza, insa imi este teama. Ce credeti ca poate fi?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    probabil ti-a venit ciclu.mie mia venit la o luna jumate.cred,nu stiu.imi dau si eu cu parerea

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    nu ma doare absolut nimic, nici burta nici spatele, cum ma durea inainte la ciclu, si in plus alaptez si nici nu curge ca menstruatia de pana acum, curge cate un strop...

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Buna, ai nascut normal sau prin cezariana?Cauzele pot fi multe, poate fi o raceala, o infectie, o rana dobandita de pe urma nasterii care sangereaza, sau poate fi chiar menstruatia.Am avut o prietena careia i-a venit ciclul la 2 luni de la nastere, deci nu este imposibil...depinde de organismul fiecareia dintre noi.Eu iti sugerez sa te linistesti, pana miercuri nu e mult, doctorul va sti mai bine ce sa iti raspunda.Multa sanatate si felicitari pt bebelus!

Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    Citat Postat de qwer1 Vezi mesajul
    Buna, ai nascut normal sau prin cezariana?Cauzele pot fi multe, poate fi o raceala, o infectie, o rana dobandita de pe urma nasterii care sangereaza, sau poate fi chiar menstruatia.Am avut o prietena careia i-a venit ciclul la 2 luni de la nastere, deci nu este imposibil...depinde de organismul fiecareia dintre noi.Eu iti sugerez sa te linistesti, pana miercuri nu e mult, doctorul va sti mai bine ce sa iti raspunda.Multa sanatate si felicitari pt bebelus!
    am nascut normal, dar am avut ruptura de col:(

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    si eu am nascut normal si alaptam si mi a venit ciclul..stai linistita e normal...mi a venit si de doua ori intr o luna si dupa nu mi a mai venit pana am pierdut laptele...nu te speria

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Pai daca ai avut ruptura de col, banuiesc ca ai fost cusuta(ti-au cusut colul), asa e?In principiu nu cred ca ar trebui sa fie probleme, dar cum zona inca e in proces de vindecare, e posibil sa vina de acolo sangerarea.Nu stiu ce sa zic, medicul iti va spune mai exact despre ce e vorba si cum sa rezolvi problema(in cazul in care e vreo problema, findca foarte posibil e sa-ti fi venit menstruatia).Sanatate!

miki00
    Guest
    Eu nu am avut ciclu cat timp am alaptat, nici la prima, nici la a doua sarcina. Prietena mea inca alapteaza ( 4 luni)si inca nu are menstra.
    S-ar putea sa fie altceva -o raceala sau poate de la cusatura aceea de la col.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    eu am avut dureri la primul ciclu la ambele nasteri si la fel la ambele mi-a venit menstra la 2 luni,dar m-a durut burtica ,spatele...ca si orice menstra si a curs destul.eu acum mai sangerez la ovulatie asa cum zici tu sange rosu si f putin ...dar tine doar 1 zi. ..

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Atish, ne spui si noua ce s-a intamplat pana la urma? Sau ne lasi cu misterul ca si la celelalte subiecte?

Floricica Nou Venita Anneliese.O's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2011
    Postari in forum
    1
    Buna Atish ..e posibil sa fie menstruatia..si eu am patit la fel si nu stiam ce se int..abia dupa cateva zile cand am vazut k nu imi trece si gata mi-am dat seama.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari