Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Sun06's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2011
    Postari in forum
    21

Reluarea anticonceptionalelor dupa pauza

Buna dragelor, va cer un sfat si sper sa ma ajutati. Eu am facut o pauza de 2 luni in AC, si acum doresc sa le reiau, intrebarea mea este urmatoarea: e neaparat sa le iau din prima zi a urmatoarei menstruatii, sau pot sa le incep a lua din a 15 zi a ciclului? undeva citisem ca pot sa le incep in a 15 zi a ciclului, + 7 zile de protectie suplimentara, apoi din a 8 zi, sunt sub protectia pastilelor? e adevarat? e posibil sa-mi dereglezi cumva menstruatia? eu iau Dianne-35...va rog mult sa ma ajutati cu un sfat...pupici si sanatate tuturor:*:*:*

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Mai Sun, tu ia pastilele EXACT cum scrie pe prospectul LOR, nu cum ai citit tu "pe undeva". Parca ne-ai mai scris tu de vreo doua ori lesinata de spaima ca nu-ti vine menstruatia si ca de ce intarzie si ca de ce s-a dat peste cap si s-a dereglat ciclul si nu vine cum trebuie. Vrei sa vii din nou peste o luna si sa ne intrebi de ce nu-ti vine? Ca ai mari sanse sa se intample asa daca nu faci totul ca la carte.

Floricica Nou Venita Sun06's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2011
    Postari in forum
    21
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Mai Sun, tu ia pastilele EXACT cum scrie pe prospectul LOR, nu cum ai citit tu "pe undeva". Parca ne-ai mai scris tu de vreo doua ori lesinata de spaima ca nu-ti vine menstruatia si ca de ce intarzie si ca de ce s-a dat peste cap si s-a dereglat ciclul si nu vine cum trebuie. Vrei sa vii din nou peste o luna si sa ne intrebi de ce nu-ti vine? Ca ai mari sanse sa se intample asa daca nu faci totul ca la carte.
    :D:D gata Roxie, nu-ti mai ies din cuvint:D:D ms mult, pur simplu am vrut sa stiu o parere exacta, eu prospectul lam citit de nenumarate ori si scria ca din 1 zi trebuie sa le iau...dar totusi nu inteleg, dece unele doamne zic ca poti sa le iai la mijloc de ciclu...:(( probabil ca singure nu fac asa, dar cuiva sfatuie , din pacate...:((( si luna trecuta menstruatia mi-a intarziat cu 10 zile, dar a venit, si normala ca calitate si cantitate, asa ca astept menstruatia urmatoare si reiau anticonceptionalele...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari