Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Este vreo diferenta intre viata sexuala de inainte de nastere si cea de dupa nastere?Este aceeasi intensitate?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Din punctul meu de vedere este la fel. Eu am nascut natural si f multe mamici mi-au zis ca nu va fi la fel. a fost mai greu la inceput dar am trecut peste toate inhibitiile. Succes si voua!

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Eu am facut cezariana, dar m-am refacut foarte greu si am facut dragoste din nou abia cand fata avea doua luni si ceva.Acum e totul ok.Uneori e la fel ca inainte, alteori e chiar mai bine.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    am nascut pe cale naturala, cu epiziotomie, adica...cu taietura. s-a vindecat relativ repede rana, am avut raport cam la 2 luni dupa nastere, cu ceva probleme/durere, dar apoi a fost totul normal, ca inainte de sarcina. singura schimbare a fost in frecventa, ca nu mai eram asa "activi". poate si din cauza ca eu eram concentrata asupra micutei si eram mai tot timpul obosita, nu prea mai aveam chef...dar dupa alte cateva luni a fost totul OK!

Floricica Nou Venita arryna's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2008
    Postari in forum
    145
    fetelor eu am 4 luni de la nastere si nu am facut inca nimic ,imi este pur si nsimplu teama ,am noroc ,ca sotul meu ma intelege dar nu stiu pina cind,nici macar nu am nascut normal

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Te inteleg perfect, si eu am facut cezariana ( dupa ce m-am chinuit 10 ore sa nasc normal)si mi-a fost si mie frica, dar trebuie sa va reveniti, incetul cu incetul.
    Daca doctorul ginecolog ti-a spus ca nu e nici o problema, atunci nu are rost sa-ti mai faci griji!

Floricica Nou Venita arryna's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2008
    Postari in forum
    145
    ai dreptate rodi dar pe zi ce trece parca suntem tot mai reci in relatia dintre noi, nu stiu parca usor ne instrainam unul de altul si nu mai indraznim nici macar sa ne atingem.in cea ce priveste copilul in p5reajma lui nici nu se observa ca avem astfel de probleme

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Am trecut si noi prin aceasta "raceala", dar, discutand ceea ce ne macina, am trecut peste si acum e totul ok.Nu forta lucrurile, ia-le incetul cu incetul!Sa stii ca si barbatii sunt marcati afectiv foarte mult cand e vorba de venirea pe lume a unui copil. Vei vedea ca pe parcurs, lucrurile se vor inbunatati si apoi va fi chiar mai bine!Ai incredere in relatia voastra care este acum mai puternica, chiar daca treceti printr-o perioada mai dificila!

Floricica Nou Venita chi97dk's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    12
    Mamica spune raceala , sotul spune *SUNT NEGLIJAT*
    Cand ai un copil mic , tu mama , consideri ca el este pe locul 1 .
    Ai un nou program , fata de sotul tau ..., esti mai obosita si preocupata de noul nascut .
    Asa ca sotul traieste sentimentul ca este neglijat , ca este trecut pe ultimul loc .

Floricica Nou Venita bebeinka's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    145
    Ma bucur ca am gasit topicul asta.
    Eu am nascut natural,cu epiziotomie, acum 6 luni. Cand bebe avea 3 luni am facut dragoste prima data. De atunci,cam de 2 ori pe luna. E f putin, dar pur si simpu sunt obosita si nu am chef. Dar problema mea e alta.
    Ma doare ...la fel ca atunci cand eram virgina. Parca 'locul ' s-a stramtat. Oare m-or fi cusut prea stramt dupa epiziotomie???
    Oare e normal? Voi ati trecut prin asta?

Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Eu am nascut prin cezariana, deci nu-ti pot vorbi din experienta proprie.Insa am o verisoara care a patit la fel, probabil in timp lucrurile se vor schimba.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari