Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Produse de igiena intima

Care sunt cele mai bune produse de igiena intima, pe care le folositi? Gama este foarte variata insa din ce m-am interesat eu ar fi Carefree, gel intim, 9 lei, Cleanic, lotiune intima, 14 lei, Eucerin, sapun intim, 34 lei, Klorane, sapun intim, 17 lei, Nivea Intimo, 14 lei si Uriage, gel intim, 30 lei.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Eu folosesc si imi place gelul de igiena intima de la Oriflame. Nu stiu cat mai este acum, de obicei il iau cand este la oferta cu pret redus.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    eu am folosit de la Nivea si mi se pare ok.nu e stralucit,dar bun. mi se pare ca au un parfum prea puternic pt un gel intim,la fel ca si Carrefree (asta nu mi-a placut deloc ) si dupa cateva ore imi dadea o senzatie de mancarime. mai am in flacon de la nivea si ma gandesc sa-l fac cadou lui sora-mea doar sa scap de el ca ocupa locul degeaba si am inceput sa folosesc sapunul lichid de la Elmiplant dar in cantitati foarte mici,cat un bob de fasole si e ok.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    pentru igiena intima am folosit dintodeauna produse din gama celor pentru bebelusi fara prea multi aditivi si cu un ph neutru..sunt ideale ...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    De ani de zile folosesc gel intim de la Avon.Sunt f multumita

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    eu folosesc de la Avon,,,ps off topic ::sunt reprezentant daca doriti ceva cautatima

iubytzik22
    Guest
    Eu folosesc Infasil si este foarte bun....

Floricica Nou Venita gurdji's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2010
    Postari in forum
    1
    Incercati Senzual Protect 100Ml Santo Raphael
    Descriere:

Produs natural, din gama de produse naturiste, tratamente naturiste și remedii naturale, steaua divină, obținut prin extracție hidroalcoolică, recomandat în eliminarea senzațiilor de iritație și a secrețiilor excesive din zona genitală

Compozitie:

Mușețel, Gălbenele, Muguri de plop, Pelin, Rostopască, Țintaură, Neem, Vidanga, Turmeric, Sânziene, petale de Trandafir, Trei frați pătați, alcool etilic alimentar (60°).

Indicatii:

Antiseptic, antiinflamator, ajută la eliminarea senzațiilorde iritație și a secrețiilor excesive, din zona genitală, previne infecțiile și inflamațiile genitale.Se recomandă ca adjuvant în igiena intimă zilnică, precum și înainte și după actul sexual

Contraindicatii:

Nu există contraindicații. A nu se depăși doza prescrisă.

Administrare:

Se folosește sub formă de spălături locale, în diluție de o lingură la o cană cu apă.

Senzual Protect 100Ml Santo Raphael

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Eu foloseam intr-un timp Malizia Intimo....are un parfum discret, a curat...In ultimul timp am luat de la Avon...dar nu sunt prea multumita...

Floricica Nou Venita MedeeaM's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2011
    Postari in forum
    1
    Eu folosesc gel intim Nirena, de la DS Laboratories. E singurul care contine exctract din piper brazilian, o substanta care s-a dovedit ca combate si celule canceroase aflate in faza incipienta, ca sa nu mai zic de candidoza si alti microbi! Plus ca pastreaza pH-ul vaginului si nu distruge flora. Am folosit si eu Nivea si aveam niste mancarimi dupa aia, ca sa nu mai zic de sapunuri care usuca rau de tot!

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    eu m-am lamurit cu produsele *speciale* pt igiene intima... am folosit o singura data, si mi.a provocat mancarimi ingrozitoare de piele.... cu prima ocazie am facut cadou produsele...si de atunci traiesc f fericita fara ele(sunt mai sensibila la piele).Fac dusuri dese si ma impac excelent cu gelul de dush Dove.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari