Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157

Pot face plaja daca am avut varicela?

dragi mamici,m-am pricopsit cu o varicela foarte urata,pe care am luat-o de la fetele mele.ele au avut o forma mai usoara,insa eu am avut foarte multe vezicule si mari...inca mai astept sa imi cada crustele de pe picioare.cele care au cazut,in locul lor au ramas semne rosii.cam in cat timp trece roseata asta? si putem iesi sa facem plaja dupa ce imi vor cadea toate crustele? va multumesc anticipat

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    dupa ce au trecut toate acele urme eu stu ca poti sta linistita la soare...dar nu ianinte, iar daca raman semne stiu ca odata cu bronzul pielea se va unifomiza si nu vor mai ramane pete!cat va ramane roseala aia...eu zic ca dupa ce te va vedea soarele si te vei bronza vor disparea...daca era iarna atunci dupau cateva sapatamani.....iti spun din ce mi-a spus un dermatolog cand am fos un copil....insa se stie clar ca tebuie respectate orele de plaja!
    multa sanatate

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Buna,acum depinde perioada cand doresti sa te expui ,normal se recomanda sa treaca cel putin o luna de la evolutia bolii inainte de a te expune la soare pentru-ca pot aparea complicatii la nivelul meningelui.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari