Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Pastilele Tomato Light -efecte?

Incep prin a spune ca nu cred in pastilele minune care te slabesc,dar am inceput sa i au aceste pastile deoarece sufar de constipatie si am inteles ca sunt f bune si pt asa ceva si pt a slabii cateva kg.Sunt la a 5 pastila si au efect fff bun in privinta constipatiei...a mai luat o vecina si a slabit in 2 luni 8 kg ,problema este ca eu nu as vrea sa i au asa mult timp..mie frica sa nu dea dependenta desii cica sunt 100% naturale dar imi merge fff bine in priv constipatiei ca si kg nu se vede nimic insa ea zicea ca dupa 2 sapt incepi sa slabesti...mi-as dorii sa si slabesc dar nu cu pretul vietii.Ca si senzatie am mereu gura uscata si transpir fffffff mult iar pofta de mancare nu am deloc si daca mananc ceva imi vine sa mor de durere de stomac ce mananc zilnic este 1 iaurt mare cu cereale si 2-3 litri de apa.Voi ati luat aceste pastile? Ce efecte ati avut? Nu vreau critici...sau pareri ca stiu ca nu e ok dar sunt disperata cu constipatia si balonarea si am incercat zeci de pastile,tincturi,ceaiuri degeaba...dupa aceasta pastila in 10 min sunt la toaleta .

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    mie frica sa nu dea dependenta desii cica sunt 100% naturale
    Nu are legatura "naturalul" cu dependenta. Sunt o groaza de substante "naturale", cum ar fi zaharul sau cafeaua, care dau dependenta, si altele, "nenaturale" sau sintetizate (desi imensa majoritate, desi sunt sintetizate, se afla totusi, in cantitati mai mici, in natura) care nu dau. Asta cu "naturale" (referitor la "e bun ca e natural" / "nu e bun ca nu e natural") a aparut atunci cand pseudomedici (sarlatani) care vindeau nush ce seminte, pe care le laudau ca rezolva orice boala, erau intrebati de eficacitatea si efectele secundare ale semintelor, ei spuneau "Nu e de-asta de laborator care iti face rau, e natural, creste din pamant, deci e chiar MAI bun!". Sunt seminte in natura care daca le mananci dupa doua ore mori cu spume la gura. Sunt seminte in natura care daca le mananci delirezi si te gasesc padurarii dupa doua zile cu hainele sfasiate imbratisand un copac. Stii ce altceva e natural? Ciuma.

Daca te intereseaza legat de efectele reale ale pastilelor, ia cutia, uita-te la substante, da-le un Google pentru fiecare in parte si citeste articolele (cele mai bune sunt cele cu referinte la documentatie academica) legate de ele.
    Modificata de Foxman8472; 18.06.2012 la 10:23:29.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari