Vezi rezultatele sondajului: Parul lung-mediu-scurt

Votanti
21. Nu poti vota in acest sondaj
  • inalta si slaba

8 38,10%
  • forme pline

8 38,10%
  • scunda si slaba

5 23,81%
Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Parul lung, mediu sau scurt?

Conform unui articol:
    Poartă părul lung dacă ești înaltă!
    Se pare ca si podoaba capilara trebuie sa fie in conformitate cu propria silueta....
    Voi ce parere aveti?
    Pe mine ma dezavantajeaza parul scurt mai mult datorita fizionomiei,insa se pare ca si din acest articol reiese ca tot cu parul lung imi sta mai bine....
    Voua ce vi se potriveste mai bine?

oanachampion
    Guest
    Eu sunt mica de inaltime si cam grasa, insa nimic nu m-ar putea face sa renunt la parul lung (pana la mijlocul spatelui), voluminos, ondulat si tuns in scari, pe care il am... Pana la urma, degeaba mi-ar sta mai bine cu o tunsoare scurta, daca m-ar face sa ma simt prost... Din punctul meu de vedere, parul e precum moda... degeaba e ca la carte, daca, psihic vorbind, nu te avantajeaza... Si mai e o chestie: cand esti inalta si slaba, iti sta bine cu orice... daca esti mica si grasa si-ti mai tunzi si parul scurt, ce-ti mai ramane?

Floricica Nou Venita lexabebik's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    69
    am avut parul lung mereu....am fost pana la 19 ani blondina dupa care m-am vopsit negru albastrui,dupa 5 ani m-am refacut blonda..binenteles ca s-a ars foarte tare si a trebuit sa il tund...mi-am pus extensii pe termen lung de 3 ori cate 6 luni...acum am renuntat la extensii,m-am mai tuns putin si sunt foarte multumita de schimbare...al meu ma place cu parul lung dar vad ca nici asa nu ii displace...iau multe decizii legate de aspectul meu fizic in functie de gusturile lui,dar am ajuns la concluzia ca cel mai important in primul rand e sa te placi tu insati!!Asa ca lung,mediu sau scurt,poarta cum iti place tie:)

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de lexabebik Vezi mesajul
    ....am fost pana la 19 ani blondina dupa care m-am vopsit negru albastrui,dupa 5 ani m-am refacut blonda..binenteles ca s-a ars foarte tare si a trebuit sa il tund...
    Nu se trece niciodata de la negru direct la blond.....
    Am asistat o data la un sfat al unei coafeze dat unei cliente...."vine vara, lasam parul sa se decoloreze de la soare, in septembrie aplicam o nuanta de maro, si apoi dupa vreo luna aplicam la radacina alta nuanta mai deschisa, si tot asa....intre timp taiem nitel varfurile"

E drept ca-i de durata, dar mi se pare cel mai corect si ajungi la un blond perfect fara probleme si fara sa-ti arda parul.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    mie una nu-mi sta bine cu parul scurt in primul rand este foarte rar si moale nu sta in nici o forma asa ca il prefer mai lung tuns in scari sau drept.....vorba lui Oana mica si grasuta si cu par scurt ce mai imi ramane si mie....hihihi!

Floricica Nou Venita terfeaioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Eu sunt foarte cameleonica in privinta parului...odata il las sa creasca pana la fund,dupa ce ma chinui cu el vre`o 3 ani mi`l tund scurt:)),odata mi pana la umeri,odata is scurt,scurt...in privinta culorii nu mai are rost sa spun ba is blonda,ba bruneta,ba roscata,am fost si albastra si mova ba chear si verde:)) acum is tunsa bob de 2 zile(`am avut pana pe la mijlocul spatelui)si un bolnd cenusiu:D

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Oana,daca tu esti in poza, eu nu vad nicio "cam grasa".
    Parul lung e cel mai frumos, iar daca e si bogat...e mare pacat sa il porti scurt.
    Eu n-am cine stie ce par (subtire si moale, dar nu rar) si cica mi-ar sta bine si tunsa scurt. Dar mie mi se pare mai feminin cand e mai lung de umeri si am mai invatat si niste tehnici sa stea mai valvoi.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    dar de schimbarea asta ce ziceti ?

si peste 1 an...

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Superb parul Larisa!!!Scuze daca suna aiurea,dar a doua poza e o peruca sau se vede ciudat?

Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    69
    stiu flora ca nu se trece direct la blond...eu sunt blonda naturala si job-ul nu imi permitea sa il las sa creasca si sa se decoloreze...imagineaza-ti o bruneta cu radacinile blonde....:))))nu m-am decolorat din prima,am bagat de vreo 3 ori vopsea blond deschis si a patra oara cat mai argintiu sa estompeze portocaliul:)dupa vreo 2 luni am mers la coafor sa imi pun extensii si sa tund ce s-a ars si primul an m-am facut suvite,abea acum pot spune ca am ajuns la blond:)

Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    69
    aici cand eram bruneta,aici cand eram saten aluna in perioada de transformare:)))si aici blonda cu parul scurt fara extensii:) Mie una imi plac toate variantele dar ma plictisisem de brunet..si am vrut ceva mai apropiat de culoarea mea naturala,pt ca mereu trebuia sa ma vopsesc des cand eram bruneta pt ca se vedeau radacinile blonde imediat cum imi crestea parul parca cheleam:))))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari