Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906

Parerea mea, despre mine! Ce-mi place si ce nu.

Mamici, fiecare are o parere despre ea insasi. Voi, ce parere aveti despre voi?
    Eu spre exemplu am o problema: nu-mi place faptul ca sunt mica de statura, fapt care mi-a adus numeroase dezavantaje, sau urasc parul meu aspru si des care nu sta nicicum.
    Ce imi place? Ca sunt hotarata si ambitioasa.
    Astept si parerile voastre despre voi:)

lorito
    Guest
    te-ai referit la fizic la ce nu-ti place:) eu astept sa scrii si ce iti place la fizicul tau
    fizic/aspect: nu imi place dantura mea, asta e obsesia mea pana la moarte
    imi place ca nu am soldurile late:)
    moral sau cum vreti: incapatanarea ( si buna si nebuna), nu imi place ca inca analizez prea mult ( oameni, situatii), sunt delasatoare, superficiala
    la bile albe mai adaug spusu verde-n fata( 90% din cazuri), ca nu pot spune sefului tot ce am pe limba/ suflet

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    te-ai referit la fizic la ce nu-ti place:) eu astept sa scrii si ce iti place la fizicul tau
    fizic/aspect: nu imi place dantura mea, asta e obsesia mea pana la moarte
    imi place ca nu am soldurile late:)
    moral sau cum vreti: incapatanarea ( si buna si nebuna), nu imi place ca inca analizez prea mult ( oameni, situatii), sunt delasatoare, superficiala
    la bile albe mai adaug spusu verde-n fata( 90% din cazuri), ca nu pot spune sefului tot ce am pe limba/ suflet
    Da Lori:)) cu seful nu te pui. Eu m-am referit la ambele cazuri: si morale si fizice:)

oanachampion
    Guest
    Ce nu-mi place: mi-e foarte greu sa am incredere in cineva...
    Ce-mi place: optimismul si umorul...
    Fizic, ma accept asa cum sunt, cu bune si rele... nu stiu, per total sunt multumita (chiar daca sunt departe de a fi fotomodel).

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Imi place ca am un optimism pe care nu-l poate zdruncina nimic si ca merg pana la capat, orice s-ar intampla (cand imi propun sa realizez ceva).
    Nu-mi place ca am prea multa incredere in oameni (si mi-am "luat-o" de cateva ori).
    Despre fizic, ce sa zic? Cred ca toate ne gasim defecte.
    Madalina, eu urasc parul meu moale si drept, care nu sta nicicum. Si fundu' si pulpanoasele. E destul sau continui?

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    P.S. In general, am o parere buna despre mine. Daca nu eu, atunci cine?

lorito
    Guest
    offtopic: cand vb cu cineva de aici de pe forum( si nu stiu cum arata ) in 80% din cazuri imi inchipui cu totul altceva( ma refer la fizic).

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    fizic:nu-mi plac colaceii care i-am facut la burtica...daca stau in sezut,sunt vreo trei la nr...problema este ca nu reusesc sa-mi inchei fustele si pantalonii in zona resp,ceea ce ma aduce la disperareee.....imi dau seama ca am cam exagerat cu mancarea,dar din pacate si serviciul e de asa natura incat nu-mi permite prea multa miscare(8 ore la birou)..
    pana nu demult erau si sanii o problema,adica ii consideram prea mici si de multe ori am adus in discutie sotului ideea de a-mi pune silicoane.....acum pot sa zic ca mi-am revenit ,mai ales pt ca mereu m-a incurajat si mi-a spus ca nu am nevoie,ca eu sunt frumoasa asa cum sunt...bla,bla,bla!!!
    ce-mi place cel mai mult la mine?picioarele ....sunt mai inalta...de fapt am picioarele mai lungi,iar sotul mereu imi lauda picioarele si chiar el m-a incurajat mereu sa port fuste ,nu scurte,gen pana la genunchi sau trei degete peste(atat imi permite si serviciul:))).....iar acum garderoba mea contine in proportie de 70 % fuste si rochii!!!
    moral:sunt prea credula,repede pun botul la orice....uneori sunt exagerat de miloasa,cand spun exagerat ,inseamna ca plang de mila cuiva....cand vad copii sau batranei neajutorati!!
    ce-mi place moral ,e fapul ca sunt ambitioasa si ma incumet in orice e nou,imi place sa descopar singura solutii,necunoscute.....
    ei si ar mai fi multe ,dar lauda de sine nu miroase a bine!!

iubytzik22
    Guest
    Ce imi place la mine: Ca sunt ambitioasa, sincera, uneori prea sincera si poate fi un defect si nu o calitate, am incredere prea mare in cei din jur si nu e bine deloc,inaltimea....etc.
    Ce nu imi place: Dantura, colaceii, vergeturile si vorbesc cam mult uneori...etc
    Modificata de iubytzik22; 20.03.2011 la 12:04:04.

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    eu sunt mutu care ..........pamanatu poate ca e o calitate sau un defect nu stiu,,,sunt foarte ambitioasa iar la aspectul fizic eu zic ca stau bine cu exceptia burticiiii si vergeturilor

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    nu-mi place la mine ca m-am ingrasat taare de tot! :( nu-mi place ca... imi plac dulciurile :)); nu-mi place ca sunt cam suparacioasa dar imi place ca-mi trece repede! :) imi place ca-s foarte rapida in orice...nu-mi place ca ma plictisesc ingrozitor de repede de aproape orice...imi place ca pot rezista muult fara somn! nu-mi place ca nu mai am timp de mine (manichiura, pedichiura, masti de fata,par samd); imi place ca am cea mai puternica motivatie pentru asta: fetita mea!:) imi place ca mi-am gasit pasiuni (de cand am ramas insarcinata) ca de ex gatitul, cusutul, plimbarile lungi in spatele caruciorului fetei! ar mai fi dar..trebuie sa merg sa culc o fata! :)
    va pup pe toate, toate sunteti frumoase si puternice, doar sunteti mamici! :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari