Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Nikki's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    148

Operatia de cezariana

Buna ziua mamici! Vreau si eu niste pareri, am nascut prin cezariana acum 8 luni si am ramas cu burtica as vrea sa folosesc relax&tone-ul...imi poate face rau ?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    daca ai nascut acum 8 luni, nu are ce sa-ti faca rau, dar trebuie sa faci si abdomene si diverse exercitii pentru abdomen pentru intarirea musculaturii.

miki00
    Guest
    Dupa multe retineri (auzisem pareri si contra acestui aparat), m-am decis sa-l folosesc, mai incercasem o data dar n-am suportat durerea (pusesem la viteza maxima ca si burta era maricica) . Eu am nascut prin cezariana acum 15 luni.Acum vreo doua luni l-am folosit timp de 2 saptamani.Esec total.Daca vrei sa scapi de burta trebuie sa faci exercitii pentru abdomen, aparatul te ajuta doar la tonifiere.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sa stii ca fetel au dreptate,esec total,si u am folosit de la creme pt abdomen,creme pt tonifiere,ce nam folosit in anii astia si degeaba.nu am burta mare dar e acolo si e deranjanta.abdomene,si eu am incercat dar mam lasat repde de ele.

Floricica Nou Venita Nikki's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    148
    Da fac si abdomene...dar ma gandeam sa nu imi faca rau relax&tone-ul la operatie

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu dupa ce am nascut am purtat burtiera timp de 6 luni....mi-a prins foarte bine ca imi tinea burta stransa si nu ma mai durea operatia....operatia de cezariana fiind foarte jos , burtiera nu ma deranjat de loc......acum la a doua sarcina am de gand sa fac tot la fel....pt ca nu am ramas deloc cu burtica...iar eu dupa 6 luni am inceput cu abdomene usoare.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari