Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Modificari ale aspectului pielii in timpul sarcinii si dupa nastere

La mine nu prea s-au produs modificari majore ale pielii in timpul sarcinii si nici dupa insa mi-au aparut pe fata niste pete maronii care nu au disparut nici acum la 2 ani dupa nastere (si cred ca nici nu vor mai disparea), n-am facut vergeturi spre marea mea surprindere (desi pielea mea pe burtica era atat de intinsa ca avea senzatia ca o sa plezneasca la un moment dat - eram ca un balon mult prea umflat ) insa ce am observat pozitiv a fost ca pielea mea nu a mai fost atat de uscata insa dupa nastere a revenit, adica este extrem de uscata.

Inca o chestie pe care am observat-o in timpul sarcinii a fost bronzul, cred ca in perioada de sarcina este efectat si pigmentul pentru ca eu care putea sa stau la soare oricat oricum la orice ora si ma inegream imediat, cat am fost insarcianata nu suportam sa stau pe plaja mai mult de ora 10, m-am inrosit si abia daca m-am bronzat putin.

Voi ce modificari la nivelul pielii ati observat in timpul sarcinii si dupa nastere?

Floricica Senior niki29's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    2.598
    pete maronii pe fata care nu au disparut nici acum......daca stie cineva remedii

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Am inteles ca un remediu pentru aceste pete maronii ar fi sendintele de microdermoabraziune la un salon cosmetic insa am inteles ca este in jur de 100 de lei sedinta si sunt necesare cateva sedinte.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    asa este. este o metoda de succes.va recomand tuturor! eu ca si urmari ale pielii am remarcat modificarea alunitelor ca numar dar la unele si ca marime . la inceput m-am nelinistit dar la dr am aflat ca e un fenomen normal si nu am ce face sa-l impiedic pe perioada sarcinii. dr spune ca vor reveni la normal dupa nastere. a avut cineva aceasta problema?

Floricica Nou Venita geo000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2011
    Postari in forum
    7
    Buna fetelor, am citit pe forum ca multe dintre voi sunteti interesate despre combaterea vergeturilor, produsele folosite si efecte. Sotia mea a primit cadou crema Strivectin 150 Ml (345 Ron ) , o crema despre care se vorbeste pe forum si o avem in plus. Daca este cineva interesata, rog sa ma contacteze! O zi buna!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    Citat Postat de geo000 Vezi mesajul
    Buna fetelor, am citit pe forum ca multe dintre voi sunteti interesate despre combaterea vergeturilor, produsele folosite si efecte. Sotia mea a primit cadou crema Strivectin 150 Ml (345 Ron ) , o crema despre care se vorbeste pe forum si o avem in plus. Daca este cineva interesata, rog sa ma contacteze! O zi buna!
    crema este dintr-o gama foarte buna .am lucrat cu gama antirid si foarte multumita am fost. problema e ca pt vergeturi nu se face primavara cu o singura floare.gramajul e mic iar cine incepe un astfel de tratament va avea nevoie de cateva flacoane bune pt a avea rezultate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari