Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Microdermabraziune - salon cosmetic

buna fetelor. ma intereseaza si pe mine sa fac niste sedinte de microdermabraziune. unde as putea sa fac asta in Constanta?stiti vreun salon, cabinet ceva?

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    super ca esti hotarata.sfatul meu este sa mai astepti putin sa se mai potoleasca soarele sau daca totusi incepi fa-ti programare mai pe seara si foloseste neaparat factor protectie 50 zilele urmatoare sedintelor.acum ai bronz pe fatza?

mada_lyna
    Guest
    nu am bronz. am niste pete hiperpigmentare pe care le-am "obtinut" dupa nastere si ma chinui rau cu ele. cat despre factor de protectie,folosesc oricum 50+.asta vara aveam si palaria din dotare .

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    m-am uitat la poza din album care ai spus. trebuie sa faci ceva neaparat .si sa stii ca trebuie sa faci multe sedinte pentru ca sunt maricele zonele afectate.dar vei avea rezultate cu microdermoabraziune. desi un peeling chimic facut de catre un medic (iti recomand clinica dermalife din bucuresti )ar rezolva din prima problema.

mada_lyna
    Guest
    buna. asta cu peelingul nu intra in calcul,desi este cea mai rapida ,dar nu pot sa stau in casa 1 sapt sau ctte zile or fi mai exact datorita copilului.chiar nu am cum. am gasit un cabinet cosmetic care face MDA. sper sa fie ok.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    sa-mi spui si mie cum e dupa prima sedinta.

mada_lyna
    Guest
    sigur. miercuri am programare. sper sa fie ok. la telefon mi s-a spus ca va vedea cosmeticiana cate sedinte trebuie sa fac si dak ar avea ceva rezultate. te tin la curent.ms si pupici

Floricica Nou Venita Rominag's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2012
    Postari in forum
    3
    Eu sunt din Bucuresti, si pentru microdermabraziune merg la salonul Efigia, sunt foarte multumita de serviciile lor! plus ca procedura mi-a facut foarte bine la ten, l-a intinerit si mi-a curatat pielea de niste semne pe care le aveam de la o acnee usoara pe care am avut-o de curand. nici de ridurile alea fine din jurul ochilor nu ma mai plang, chiar e eficient!

Floricica Nou Venita DumitruIvanov's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2016
    Postari in forum
    2
    Efigia e fain. Am fost acolo de vreo 2 ori si mi-a placut profesionalismul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari