Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaela_daniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44

Menstruatie dupa nastere - normal sau nu?

deci am nascut pe intai august 2012, am alaptat pana la sf lui februarie si mi-a venit primul ciclu la sf lui iunie 2013 normal si in iulie tot normal mi-a venit dar in august mi-a venit cate putin si m-a tinut 5-6zile... tin sa spun ca normal ma tinea 4zile dar imi curgea mult... e normal?

sadia
    Guest
    Dar tu vizite dupa nastere nu ai fc....?Eu nu stiu ce sa zic,sunt chestii care trebuiesc vorbite cu un medic....

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44
    am facut dupa doua luni de la nastere si inca una dupa primul ciclu. sunt ok din punct de vedere... am auzit ca ciclu nu isi revine imediat la normal ci in timp dar avand in vedere ca primele 2luni a fost normal apoi a treia luna lung si rarutz... credeam ca mai sunt mamici care a trecut prin asa ceva!

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    La o posibila sarcina te-ai gandit?...Asta in cazul in care sunt motive sa existe aceasta varianta si daca menstruatia nu a avut culoare normala.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Nu stiu ce ar putea fi, la mine a venit in timp ce alaptam, la fix 6 luni dupa nastere si a fost normal, ca inainte de sarcina, in fiecare luna..nu am vazut modificari de niciun fel. Mai fa o vizita la medic si spune-i problema, sau poti sa faci un ecograf. Sanatate!

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    La mine menstruatia s-a modificat fata de perioada de dinainte de nastere. E mai abundenta si cu cheaguri. Numarul de zile e acelasi.

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44
    o aventuala sarcina nu este posibila... astept si luna asta sa vad daca isi revine daca nu o sa fac o vizita de doctor

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    e normal sa se modifice ceva acolo...pentru linistea ta, nu ar fi rau sa consulti un medic

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44
    maine imi ies rezultatele la sange

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44

Foarte Bine da

hmmm putine mamici

Floricica Nou Venita maryama's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    12
    Primele menstrutii sunt atipice si e normal corpul tau a trecut prin multe transformari, dupa cateva luni se regleaza si normalizeaza si e posibil sa fie altfel decat era inainte, poate mai putine dureri, mai putine neplaceri

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari