Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sovarroxana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2008
    Postari in forum
    4
    hello mamici!sunt noua p aici...si vreau sa va cer sfatul in leg cu ceva.am nascut p 11 iul 08,mi a venit menstruatia p 31 aug dar in sept nu mi a mai venit.am facut 2 teste sarcina si au iesit negativ.ce se intampla?de ce nu mi vine?stiam ca exista posibilitatea sa nu ti vina deloc pe perioada alaptatului iar p mine ma ingrijoreaza faptul k mi a venit o data si acum intarzaie.am oare motive de ingrijorare?

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    buna , nu cred ca sunt motive de ingrijorare dar cel mai bine ar fi sa consultati un medic este singurul in masura sa va spune exact ce se intampla!sanatate

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    Buna,Roxana.nu sunt motive sa te ingrijorezi deoarece cunoasc un caz asemanator al unei prietene si a mers la medic si acesta i-a spus k nu a fost menstruatie ci o scurgere care s-a datorat unei oboseli,unui efort etc.ai dreptate pe perioada alaptatului nu-ti vine menstruatia.dar ca sa fii mai sigura ar trebuie sa-ti consulti ginecologul pt a vedea care a fost cauza..sa nu mai stai cu grija.pupici.:*

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Eu am nascut de doua ori si mi-a venit menstruatia chiar daca alaptam. La prima fetita, mi-a venit dupa 6 luni, iar la cea de a doua dupa 4 luni.Abia acum sunt hotarata sa o intarc pe fetita mea cea mica de 1 anisor. Asa ca nu e o regula, menstruatia poate veni chiar daca alaptezi, sau dupa ce nu mai alaptezi. Mie asa mi-a explicat dr.

Floricica Novice gulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2006
    Postari in forum
    404
    da nu este o regula1 depinde de organism! eu nu am alaptat niciodata dar mi-a venit menstra tarziu, cam pe la 6 luni ale baiatului ;am fost la gincolog si se pare ca totul este in regula!

Floricica Nou Venita ancutastc's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2008
    Postari in forum
    10
    eu am 13 luni de la nastere si .............. nimic! inca mai alaptez, dar totusi cred ca a trecut prea mult timp! cred ca am nevoie de o programare la ginecolog!

Floricica Senior anne -marie's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    3.049
    buna fetele
    si eu sunt in dilema
    pe sebi l am nascut pe 15 aug si pe 15 sept mi a venit mstr,iar acumla daiana mi a venit pe 26 ian cu o seara inainte sa faca daiana 7 luni . curios e ca in feb nu mi a mai venit si sunt un pic derutata
    cred ca si mie imi trebe o programare la dr

Floricica Nou Venita pirla's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    4
    ceau mamici!sunt noua pe aici
    vreau sa va spun caci am o fetita de aproape un anisor
    am nascuto prin cezariana
    la 8 luni ale fetitei mi-a venit mestruatia prima data
    apoi o pauza de o luna
    dupa care mi-a venit de 3 ori la o diferenta de cam 2 saptamani
    sunt preocupata

Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    4
    ceau mamici!sunt noua pe aici
    vreau sa va spun caci am o fetita de aproape un anisor
    am nascuto prin cezariana
    la 8 luni ale fetitei mi-a venit mestruatia prima data
    apoi o pauza de o luna
    dupa care mi-a venit de 3 ori la o diferenta de cam 2 saptamani
    sunt preocupata

Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    4
    nu cred daca te-ai protejat
    mi sa intamplat si mie
    apoi mi-a venit mai des la o diferenta de cam 2 saptamani
    acum sunt preocupata

Floricica Nou Venita rodica32's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    22
    buna mamicilor,
    si eu alaptez si inca nu mi-a venit ciclul, desi fetita are 6 luni si jumatate.
    Oricum m-am informat si revenirea ciclului difera de la femeie la femeie. La unele poate veni imediat dupa nastere, la altele mai tarziu sau chiar nu revine pe toata perioada alaptarii.
    Atunci cand revine poate fi regulat sau foarte neregulat,o data la cateva luni sau de mai multe ori pe luna, toate cazurile sunt normale, exceptie sangerari foarte abondante cand trebuie sa se consulte ginecologul.
    Se poate ramane insarcinate in timpul alaptarii asa ca atentie mare, chiar daca sansele sunt mai mici, si aici difera de la femeie la femeie.
    Pentru cine nu vrea sa riste si nu se impaca cu prezervativul, exista o pilula speciala care se iau in timpul alaptarii, se numeste cerazette.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari