Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Manusa de epilat

Am vazut ca pe langa metodele consacrete de epilare (cu ceara, cu crema, cu lama) exista si o manusa pentru epilare.

Am fost curioasa, am cercetat si se pare ca sistemul de epilare al manusii este prin exfoliere, prin frecare, pana firul de par se rupe si in plus exfoliaza si pielea.

Mie imi da senzatia ca este dureroasa aceasta procedura (ma duce cu gandul la piatra ponce) si cred ca si irita pielea foarte tare.

Voi ati folosit manusa pentru epilat? Sunt curioasa daca este intr-adevar atat de "magica" precum este prezentata in reclama.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    :))))Cred ca la asta te referi,in cazul asta nu doare.
    http://http://www.chemomed.ro/produs...d=6&tiplista=5

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Pai din cate am vazut toate tipurile de manusi merg pe acelasi sistem prin frecare/rupere a firului de par si ma gandesc ca dupa atata frecare pielea se inroseste se irita deci ustura...

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Epilare?? Cu o manusa?? Mai degraba exfoliere a pielii, cum adica epilare?

Ok, m-am documentat. Cica ''reteaza'' parul (dar te si exfoliaza, ce bonus). Deci te freci pe picioare cateva minute pana te iriti si de atata frecare ti se rupe parul. Nu multumesc, prefer sa ma exfoliez cu manusile de exfoliere in timp ce-mi fac dus si apoi sa-mi ''retez'' parul cu benzile de ceara ca si pana acum.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    :)) gabi nu folosi draga mea o astfel d emanusa...e buna doar pt piele dar nu freca cu ea pana se rupe parul ca muncesti mult si degeaba.faci doar un tuns o , caci parul va creste la fel ca dupa lama

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    :)) gabi nu folosi draga mea o astfel d emanusa...e buna doar pt piele dar nu freca cu ea pana se rupe parul ca muncesti mult si degeaba.faci doar un tuns o , caci parul va creste la fel ca dupa lama
    Asa ma gandeam si eu, nu m-a incatat deloc ce am citit despre ea dar am vrut sa ctesc si parerile voastre legate de acesata metoda de "epilare"

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari