Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Silvia.Lupu264's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16

Kilogramele in plus, dupa sarcina

cu toate ca mai sunt 2 luni pana trebuie sa nasc deja ma gandesc cum voi face sa scap de kg in plus acumulate pe timpul sarcinii (care deja sunt prea multe)... as vrea sa stiu cum sa fac sa pot slabi dar sa nu afectez laptele din cauza dietei pentru ca vreau sa alaptez...eu ma gandeam sa mananc tot fiert (legume si carne slaba)....

sadia
    Guest
    Ai un pic de rabdare........lasa sa decurga totul normal si va veni si timpul dietei.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    oricum nici nu e indicat sa manci prajit, cel putin la inceputul perioadei de alaptare, asa ca vrei sau nu vrei tot vei fi la o oarecare dieta, dar asa cum a zis si sadia toate la timpul lor. Iti spun din proprie experienta ca nici nu am simtit cand au zburat kilogramele depozitate in perioada sarcinii.

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Fetelor azi sanii mei sunt moi ca un balon de apa, exact senzatia aia la atingere. Acu cateva zile erau mai tari, ca la inceputul sarcinii. Vi s-a intamplat si voua asta? Stiti cumva despre ce e vorba? Poate fi de la sarcina? vreo prob?

sadia
    Guest
    Crissa draga mea.........lasa grijile astea si bucura-te de sarcina..........Esti prea curioasa

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de sadia Vezi mesajul
    Crissa draga mea.........lasa grijile astea si bucura-te de sarcina..........Esti prea curioasa
    Normal k sunt. doar e prima sarcina si trec prin modificari pe care nu le inteleg si de aceea incerc sa aflu din toate partile cat mai mult.

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Chrissa, eu te inteleg, si eu sunt din fire mai ingrijorata, mai curioasa, uneori mai panicata :) Dar fetele au dreptate, trebuie sa ne relaxaaaaam, sa fim mai optimiste, nu orice detaliu cat de mic are importanta, organismul se manifesta in felul lui, nu mereu il putem controla sau intelege. Daca e ceva mai nasol, oricum primim si simtim semnalele pe care ni le transmite.

In orice caz, ti-am raspuns ce cred eu despre asta, vezi celalat topic, cu stimularea bebelusului, unde ai mai intrebat chestiunea asta legata de sani.
    Toate bune, sanatate si o seara frumoasa!

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Eu in timpul sarcinii m-am ingrasat 10 kg in total pe care le-am dat jos in spital...pe TOATE! adevarul e ca am fost foarte stresata cat timp am stat internata fiindca am avut o infectie urata dupa nastere care m-a ingrijorat peste masura. Oricum, stai linistita, nici nu iti vei da seama cum vor zbura kilogramele, mai ales daca alaptezi, plus oboseala care se acumuleaza, plus treburile de prin casa si bebelusul, nu vei avea timp sa te mai gandesti la kg:) Nastere usoara iti doresc!

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    msic d raspuns....la mine chestia cu kg e un stres pentru ca mereu am avut probleme cu greutatea....sunt fericita la maxim ca vine bebele dar cand ma uit in oglinda si vad cata celulita s-a adunat si ma gandesc ca o sa s mai puna ma apuca plansul......

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    Citat Postat de qwer1 Vezi mesajul
    Eu in timpul sarcinii m-am ingrasat 10 kg in total pe care le-am dat jos in spital...pe TOATE! adevarul e ca am fost foarte stresata cat timp am stat internata fiindca am avut o infectie urata dupa nastere care m-a ingrijorat peste masura. Oricum, stai linistita, nici nu iti vei da seama cum vor zbura kilogramele, mai ales daca alaptezi, plus oboseala care se acumuleaza, plus treburile de prin casa si bebelusul, nu vei avea timp sa te mai gandesti la kg:) Nastere usoara iti doresc!
    eu deja am luat 17 kg si mai am 2 luni pana nasc.....de asta ma preocup mai tare

Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    Citat Postat de Chrissa Vezi mesajul
    Fetelor azi sanii mei sunt moi ca un balon de apa, exact senzatia aia la atingere. Acu cateva zile erau mai tari, ca la inceputul sarcinii. Vi s-a intamplat si voua asta? Stiti cumva despre ce e vorba? Poate fi de la sarcina? vreo prob?
    si eu sunt destul de curioasa cu unele chestii, de exemplu treaba asta cu sanii se intampla si la mine dar cred ca e ceva normal probabil datorita faptului ca se formeaza canalele pentru lapte cand sunt tari cand sunt moi. eu una ma rog sa am lapte ca la cat colostru mi-a curs am inteles ca inseamna ca voi avea laptic(la mine a inceput sa curga de pe la vreo 3 luni).
    si ca sa termin.... am ajuns la concluzia ca sunt treburi care nu au neaparat o explicatie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari