Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Voi aveti probleme cu calcaiele uscate?Cum le ingrijiti , ce faceti pt a le pastra cat mai frumoase?Aveti mici secrete pe car ele puteti impartasi cu cele care au nevoie?

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    pentru ingrijirea calcaielor iti propun 2 obiecte importante (pe care le-am folosit cu succes):pila de calcaie de la avon si crema de calcaie de la hemel.amandoua sunt grozave!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu sunt cam puturoasa cand vine vorba de ingrijirea picioarelor
    asa ca recuperez asa
    pun crema din abundenta pe picioare ( pe calcai si laba picioarului) , masez putin si apoi iau in picioare o pereche de sosete de bumbac si stau cu ele peste noapte

calcaiele se inmoaie , iar picioarul se hidrateaza foarte bine si cu efort minim
    la fel fac si cu mainile dau cu crema din abundenta si iau o pereche de manusi si pana dimineata am maini frumoase

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu am o crema hidratanta de la avon si e f buna.aveam calcaiele f uscate si m-am dat doar de 2-3 ori si acum sunt in stare f buna. si eu sunt cam lenesa dar mai mult din criza de timp.
    ramona si eu facaeam asa cu sosete si era f bine.
    pila nu prea o folosesc cu toate ca o am in baie.mi se pare ca nu are efect sau poate e ea cam naspa. o sa investesc intr-una mai buna.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si eu tot de la avon folosesc
    pt maini cea cu namol si pt picioare ori din gama de picioare ori cea cu parafina care o am si pt maini si pt picioare
    sunt ff multumita de ele

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu folosesc o pila de la the body shop care se foloseste pe calcaiul uscat apoi aplic o crema pt calcaie crapate de la scholl si este foarte bine.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu am probleme cu calcaiele...e dezastru... dar trebuie sa recunosc si faptul ca sunt cam lenesa din punctul asta de vedere...sau poate comoda (cred ca suna mai frumos) .
    De folosit eu folsesc crema de galbelene cam la orice, pentru mine este "crema minune" si vad ca functioneaza si la calcaie insa trebuie data cu regularitate si eu...

Floricica Debutanta adelline's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    1.036
    si eu folosesc tot crema de galbenele si e ok

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Eu folosesc crema de calcaie de la avon cu minerale si namol de la planet spa.E foarte buna si sunt multumita de ea.V-o recomand si voua.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Ma duc periodic la un salon de cosmetica...in rest ,le intretin folosind pila la fiecare dus si crema.

Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    Dupa fiecare dus/baie folosesc crema hidratanta de la Nivea,nu este speciala pt calcaie,dar cu aceasta nu le-am avut niciodata crapate/uscate si sincer nici nu transpir in incaltaminte!In privinta asta nu ma consider nici lenesa,nici comoda,imi place sa ma ingrijesc,asta cand am timp bineinteles!:)
    Iar pentru maini folosesc o crema speciala primita de la sora mea din Italia,este grozava,face minuni,de ex. mai ma zgarie bebe cu jucarioarele pe maini iar cum eu am o piele fff sensibila,mi se irita la cea mai usoara zgarietura,imi ramane rosu,si o urma alba,ca o dunga.Crema aceasta ma ajuta fff mult,sunt mandra de mainile mele! :) Am uitat insa cum ii zice...aah!! Glenova,asa:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari