Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    eu folosesc un gel de igiena intima Lactacid. Sunt f. multumita de el. Cu privire la spalaturile interne am inteles ca nu prea sunt recomandate pt ca se introduc tot felul de bacterii prin irigator, decat in cazuri necesare.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Si eu folosesc gel pt. igiena intima, dar nu intotdeauna, mai folosesc si sapun cateodata.
    Din cate stiu eu, spalaturile interne nu prea sunt recomandate, sau cel putin nu ff des, pt ca se strica flora.

Floricica Nou Venita vali partene's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2008
    Postari in forum
    244
    Eu folosesc un gel de dus cu ph neutru de la Yves Roches. Din cate am auzit spalaturile vaginale nu sunt recomandate intrucat destabilizeza flora si pot aparea infectii

Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Eu ma inteleg bine cu gelurile pt igiena intima care nu contin parfum....si eu folosesc cateodata sapunul, desi nu e chiar indicat

silvia_l
    Guest
    Eu folosesc gel pt igiena intima "Intima"; am mai incercat si altele dar nu le suport. In general sunt foarte sensibila la sapunuri.

Floricica Nou Venita chris07's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    260
    Eu folosesc un feminine wash, the intimate cleanser, de la Summer's Eve.

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Si eu folosesc gel pentru igiena intima....ma impac buine cu cel de la Avon, fara parfum......e groaznic cu sapun, nu am avut ce face cateodata, dar e f rau....nu suport!

Floricica Nou Venita mamicamirei's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2008
    Postari in forum
    56

Gelul Lactacyd este cica realizat in colaborare cu dr ginecologi,care au propus introducerea in compozitia lui a acidului lactic,foarte important pentru mentinerea unui ph corespunzator in zona genitala.
    Exista si servetele umede tot Lactacyd si pot sa spun ca eu sunt foarte multumita de aceste produse.
    Si gama Bioclin e foarte buna.

Floricica Debutanta lavylory's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    708
    eu nu am avut probleme de la spalaturile vaginale le fac atunci cand perioada menstruala e spre sfarsit ....il folosesc la recomandarea medicului...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu folosesc numai gel intim de la Avon fara parfum, e f bun. in italia foloseam Infasil, aici nu gasesc. cu sapun nu ma mai spal de cativa ani buni. spalaturi vaginale fac numai la nevoie, ca altereaza flora microbiana.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    si eu folosesc gel intim (fara parfum) de la Avon si e foarte bun; spalaturi fac rar, si tot rar folosesc si sapunul'

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari