Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241

Herbalife-produse de slabit

Ce parere aveti despre aceasta marca de slabit?
    Prin intermediul unei prietene de-a mele am aflat despre Herbalife.Mai mult de atat am luat parte si la o testare a produselor de curatare a tenului, lucru care m-a impresionat foarte mult.
    In urma unui test pe propria piele am remarcat unele diferente:estomparea cearcanelor, estomparea pistruilor, efect de lifting al pometilor.
    De azi am inceput sa iau si acel shake special pentru slabit.
    Interesul meu nu este de a face publicitate ci de afla pareri pro si contra de la alte persoane care au folosit produse fie de curatare a tenului, fie de slabit.

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Parerea mea umila este ca daca ar fi chiar asa de bun nu ar mai fi nimeni gras,dar cum reclama face totul...tot reclama ramane.Nu cred in asa ceva si cum nimica nu obti fara un minim efort...ar fi prea frumos ca sa fie si adevarat...tu incearca,dar vezi ai mare grija si nu uita:scapi de una si dai de alta.
    Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de ava Vezi mesajul
    Parerea mea umila este ca daca ar fi chiar asa de bun nu ar mai fi nimeni gras,dar cum reclama face totul...tot reclama ramane.Nu cred in asa ceva si cum nimica nu obti fara un minim efort...ar fi prea frumos ca sa fie si adevarat...tu incearca,dar vezi ai mare grija si nu uita:scapi de una si dai de alta.
    Multa sanatate!
    Merci insa am vazut si persoane care chiar au slabit.Nu mai zic de prietena mea care slabise intr-o saptamana 5 kg, insa ca in orice dieta recomandarea este sa nu mananci in exces si sa faci si putin sport , chiar si mai mult.Ideea de baza nu e ca slabesti doar daca bei acest shake sau iei niste tablete daca nu tii un regim alimentar echilibrat si mai ales nu practici nici un sport.Da te ajuta sa slabesti insa daca nu mananci cum trebuie, toate kilogramele le pui la loc, ca in orice alta dieta.

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    buna tuturor! despre herbalife nu pot spune mare lucru ca nu l-am incercat, in schimb pot sa va spun de pilula de slabit chinezeasca, care am luat-o 2 luni si am reusit sa slabesc 6kg! partea proasta e ca dupa numai o saptamana ce am intrerupt cura am pus la loc 4kg, asta fara sa mananc mare lucru si cu exercitiile de rigoare! m-am cam descurajat cu toate tratamentele astea minune. daca e felul tau sa fii mai plinuta.. asta e! toate femeile au farmecul lor, fiecare in parte! va doresc sanatate multa si succes!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    prietena ta care a slabit 5kg intro saptamana nu cred ca e prea sanatoasa.eu am 66de kg si 170 inaltime.prefer sa slabesc treptat decat sa ma inbolnavesc.in mai aveam 69 de kg si uite ca toata vara am slabit 3 kg de care sunt f multumita.mam abtinut de la fainoase,sucuri,dulciuri,si dim miere pe stomacul gol o lingurita care ajuta digestia.ca sa slabesti sanatos si sa nu te ingrasi la loc fao cum trebuie si in timp,nu dintro data.cred ca mi sar lasa si pielea la o slabire asa rapida.nici nu imi doresc 5kg intro sapt.daca slabesc 1kg pe luna si sunt sanatoas ias multumi lui dumnezeu.

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    prietena ta care a slabit 5kg intro saptamana nu cred ca e prea sanatoasa.eu am 66de kg si 170 inaltime.prefer sa slabesc treptat decat sa ma inbolnavesc.in mai aveam 69 de kg si uite ca toata vara am slabit 3 kg de care sunt f multumita.mam abtinut de la fainoase,sucuri,dulciuri,si dim miere pe stomacul gol o lingurita care ajuta digestia.ca sa slabesti sanatos si sa nu te ingrasi la loc fao cum trebuie si in timp,nu dintro data.cred ca mi sar lasa si pielea la o slabire asa rapida.nici nu imi doresc 5kg intro sapt.daca slabesc 1kg pe luna si sunt sanatoas ias multumi lui dumnezeu.
    Prietena mea are aproape 100 de kg, deci rezultatul nu este foarte vizibil poate daca avea vreo 50 de kg, se vedea mult mai bine.In primul rand a renuntat la o alimentatie haotica si dezorganizata si apoi a inceput sa ia tabletele de slabit plus shake-ul.Niciodata nu o sa putem slabi fara sport si fara o alimentatie echilibrata.Fara paine multa, fara sucuri, de preferat sa bei 2 litri de apa /zi,carne de pui, curcan, peste si fara prajeli.EU nu sunt foarte grasa, am doar 58 de kg la 1.63.

miki00
    Guest
    Eu am slabit din 23 mai pana acum 24 de kg. Nu iau si nici nu voi lua vreo pilula sau alt medicament care promit silueta de viespe. Am fost la nutritionist, mi-am facut analizele, iar doctorul mi-a alcatuit o dieta hipocalorica pe care o urmez cu sfintenie si pe care mi-o ajusteaza la fiecare doua saptamani. Fac si sport in fiecare zi - 1 ora / o ora si jumatate (in doua reprize, in functie de programul fetitelor) alerg pe banda in ritm sustinut plus gimnastica cu mingea. Mai beau in fiecare zi doua cani cu ceai verde.

Eu cred ca secretul ca sa slabesti este sa-ti pui fermoar la gura, cum spune sotul meu. Mananca regulat si sanatos si fa activitate fizica. Cu pastile si alte tratamente am incercar acum cativa ani - am slabit 11 kg, am pus 14 inapoi.

Asa ca nu mai cred in asa ceva. Masa sanatoasa si sport, asta este cheia .

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de Anne_Mary63 Vezi mesajul
    Ce parere aveti despre aceasta marca de slabit?
    Prin intermediul unei prietene de-a mele am aflat despre Herbalife.Mai mult de atat am luat parte si la o testare a produselor de curatare a tenului, lucru care m-a impresionat foarte mult.
    In urma unui test pe propria piele am remarcat unele diferente:estomparea cearcanelor, estomparea pistruilor, efect de lifting al pometilor.
    De azi am inceput sa iau si acel shake special pentru slabit.
    Interesul meu nu este de a face publicitate ci de afla pareri pro si contra de la alte persoane care au folosit produse fie de curatare a tenului, fie de slabit.
    cunosc bine produsele herbalife, anul trecut am participat si eu la o prezentare si am testat produsele de curatare a tenului. mi-au placut, insa in momentul in care am testat si utilizat produsele Mary Kay mi-am dat seama ca acestea din urma sunt net superioare si cu efecte indelungate. De asemenea, de vreo 3 luni am descoperit o crema de fata care se numeste Uresim, nu e scumpa, costa vreo 12 euro, dar e fantastica, efectiv parca da timpul inapoi si sterge oboseala. Nu fac reclama, ca nu am niciun interes, va spun doar ceea ce am verificat. Cat despre produsele pentru slabit... Eu una nu iau nimic pentru ca de cate ori am luat dupa ce am incetat m-am ingrasat mai tare chiar daca urmam acelasi regim alimentar. Dieta se face in bucatarie, cu cantarul si cu frigiderul si cu multa miscare, nu neaparat in sala, ci si afara sau in casa. Dupa ce am nascut eu m-am ingrasat foarte mult, probabil si sedentarismul (fiindca plimbarile cu Maria nu ma solicitau cine stie ce) si alimentatia cam aiurita (nu cantitativ sau calitativ, ci la ore mai mult decat imposibile din cauza serviciului sotului). Am inceput munca in iulie si de atunci pana in prezent am slabit 8 kg, fara sa fac absolut nicio modificare in afara faptului ca mananc la ore fixe si ma misc ceva mai mult. Nu mai dau jos atat de repede ca in primele 3 saptamani, dar vad ca inca se duce.... Si sper sa se duca pana ajung unde eram inainte sa raman insarcinata.

Floricica Nou Venita endira's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2012
    Postari in forum
    1
    Nu am incercat produsele de la herbalife dar iti garantez produsele de la forever living. Am luat produse de detoxifiere si produse nutritive de 2 luni si jumatate si am slabit 6 kg plus mi-am rezolvat problemele de sanatate. Nu vreau sa o luati drept o reclama dar parerea mea este ca sunt cele mai bune de pe piata tinand cont de calitatea si puritatea lor . Tot aici exista un pachet Clean 9 pe care l-a incercat o amica de a mea si a slabit 6kg in 9 zile.

princess
    Guest
    Inca nu cunosc pe nimeni care sa-si fi mentinut greutatea dupa ce a slabit cu Herbalife sau Forever Living. Ideea e ca se obisnuieste organismul cu ele si dupa ce nu le mai iei (ca doar nu le iei toata viata) dai totul peste cap si pui la loc mai mult decat ai dat jos.Cat despre pastile de slabit, a luat si sotul meu intr-o vreme (cica naturale) si dupa ce a slabit a pus inapoi mai mult decat dublu. Acum este in curs de slabire dupa ce a renuntat la grasimi, zahar si paine alba si a dat jos 10 kg in 6 saptamani, asa ca eu nu cred in "produse minune", pentru mine sunt doar o strategie de marketing si nimic mai mult.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Bineinteles ca sunt o strategie de marketing. Eu am o mare problema cu sistemul MLM si cu stilul lor de a-si promova produsele. Sunt in stare sa iti promita si luna de pe cer numai sa cumperi de la ei, si profita in cel mai mizerabil stil de problemele de sanatate ale oamenilor pentru a le baga pe gat produsele lor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari