Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita epurik's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2008
    Postari in forum
    2

Hai sa vorbim despre sex: Dupa nastere!

Topicul este raspuns la articolul Hai sa vorbim despre sex: Dupa nastere!

ramai repede gravida cand alaptezi?

Floricica Nou Venita iatanank's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2007
    Postari in forum
    101
    Asta a fost cel mai greu... reluarea activitatii sexuale dupa nastere... a fost ft dureros prima data la 40 zile nu mi se topisera inca atele dinauntru si ma durea cumplit. Ee dar am trecut noi si de asta ... m-am vindecat si am fost ca noua dupa cum imi spunea mereu doctorul.

Floricica Nou Venita faraonu01's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    6
    au trecut 7 saptamani si nu am reluat viata sexuala imi este frica. am fost la controol si dr. mi-a zis ca m-am vindeca bine. dar m-a durut foarte tare cand mi-a bagat instrumentele pt control. cand a bagat doar degetele, nu m-a durut deloc.

Floricica Nou Venita nikaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2009
    Postari in forum
    26
    la mine a fost ingrozitor am stat efectiv nemiscata de frica nu ma durut f tare insa dupa ce mi am reluat activitatea sexuala am constatat(impreuna cu sotul meu)cu stupoare k sunt mai stramta!!!este foarte incomod si chiar acum dupa un an jumate este dureros la inceput v ati confruntat cu astfel de probleme?

Floricica Nou Venita corina ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2008
    Postari in forum
    27
    Buna! Din fericire (din acest punct de vedere ), am nascut cu cezariana, si nu a fost dureros deloc,,dar imi era teama sa nu se desfaca operatia ,,,eu cred ca oricum ar fi nasterea, tot ai emotii, sau , ma rog, ceva retineri , dupa o perioada de "pauza...ideal ar fi sa ne inteleaga si partenerii, si cred ca tot e ok dupa aceea.

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    dupa 2 luni si ceva,imi este foarte frica sa iarasi viata sexuala.am fost si eu cusuta.care mamici au fost cusute,spunetimi daca a fost dureros?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari