Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime doxy_w's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Cristina cea mai buna solutie de a rezista este sa ai mereu la indemana un produs conform. De ex. colegele mananca o ciocolata, sa ai si tu o ciocolata 70% cacao sau fa-ti prajiturele acasa. Am la profil in albumul Monti o reteta extraordinara de prajitura monti. Am facut-o eu si iese delicioasa, poza este facuta de mine.

Floricica Senior cristinuta81's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2008
    Postari in forum
    2.994
    Citat Postat de doxy_w Vezi mesajul
    Cristina cea mai buna solutie de a rezista este sa ai mereu la indemana un produs conform. De ex. colegele mananca o ciocolata, sa ai si tu o ciocolata 70% cacao sau fa-ti prajiturele acasa. Am la profil in albumul Monti o reteta extraordinara de prajitura monti. Am facut-o eu si iese delicioasa, poza este facuta de mine.
    arata delicios
    sigur o sa o incerc

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Buna fetelor,ce faceti,cum merge dieta?Azi am mancat asa:
    md- zacusca cu paine de secara si cafea fara cofeina;
    pranz- sote de ciuperci cu salata de varza;
    cina- salata de rosii.

Floricica Senior dnapotecuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    2.796
    Buna dimineata si de pe frontul de est. Toate bune si la mine...s-au mai dus 300 g. luna asta si am calcat constiincios pe din laturi. Dar probabil ajuta programul de mese strict pe care il tin de cand cu serviciul. pup pe toata lumea si spor la monti!
    geanina...foarte tare! ma bucur pentru tine!...si cam atat am retinut din tot ce am citit in fuga... o zi buna doamnelor!

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    buna ziua fetelor !

ce facem nu mai scriem aici, mi-ar parea tare rau sa nu mai scriem ca eu sigur nu m-as mai tine de el

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Ba mai scriem Ruxxa, dar eu acum nu tin asa de strict si nu prea am ce povesti, iar fetele se pare ca sunt ocupate cu serviciul.
    Dar tu poti sa scrii ce mananci ca eu iti spun daca ceva nu e in regula si iti raspund daca ai ceva nelamuriri.

In februarie o sa revin si eu pe baricade cu meniul zilnic, ca vreau imediat dupa ce nasc sa ma intorc la Monti 100%. Mai greu va fi cu gatitul, daca nu am mancaruri permise gatite, e mai greu sa tin regimul, dar sper sa ma descurc. O s-o mai chem pe mama sa mai stea cu copiii, pana fac eu mancare.

Floricica Cu Vechime miha1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.09.2008
    Postari in forum
    5.986
    buna seara fetele!
    eu stau cam prost la capitolul slbit ca nu ma pot mobiliza deloc nu stiu ce am. bineinteles ca mi s-au urcat complimentele la cap si de aia o iau razna. oricum mancare manc conforma dar mai manc dulciuri neconforme. maine mai am voie sa calc stramb putin si de marti intru iar la monti foarte strict. mi-am luat azi blugi nr 42 si is cam stramti asa ca trebuie sa mai slabesc inca vreo 3-5 kg pana de craciun ca sa pot sa-i potr si sa nu stea foarte stramti pe mine. sper sa reusesc. deja am 85 kg de cateva luni bune si nu ma pot mobiliza deloc nu stiu ce am.
    un inceput de saptamana frumos si 100% monti!!!

Floricica Debutanta mela.sava's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2009
    Postari in forum
    796
    buna seara,dragelor!
    cu scuzele de rigoare revin dupa 2 saptamani de absenta,dar in tot timpul asta v-am urmarit si v0-am apreciat pt. efortul pe care-l il faceti,
    eu am probleme cu baietii,aui infectie urinara si sincer nu stiu care-i cauza(raceala,bacteri) chiar nu stiuy...
    va trebui sa ajung cu cel mic la un control sa nu aiba cumva fimoza si sa fie asta cauza infectie,dar culmea ca nu face temp.si nu are un comportament anormal doar ce face pipi mai des..
    cu cel mare nu ar fi problema fimozei la el saracutul nici nu stiu ce sa mai cred
    dar sa nu va mai plictisesc cu ale mele, in tot timpul asta am tinut monti,doar astazi ce m-am rasfatat un pic cu o felie de tort pt ca am sarbatorit sfintii mihail si gavril...
    va pupic slabutelor sanatate multa si spor la slabit....

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Buna, fetelor!
    Eu am absentat saptamana asta care a trecut pt ca am avut o stare naspa. Am fost racita si eu si restul familiei si n-am avut chef de nimic pana ieri. Cu mancatul am stat f prost, am mancat haotic, nu am tinut cont de mese si rontaiam cate ceva cand mi-era foame, am baut ceaiuri in care puneam miere pt ca ma durea si gatul.
    Azi a fost cireasa de pe tort, am fost la ziua unui baietel cu fi-mea si am mancat tort si prajituri. Ufff, trebuie sa fac ceva sa ma mobilizez, ca nu se mai poate. Cred ca ma apuc sa recitesc cartea, desi spun ca o fac de cateva zile si n-am facut-o.:( Asa ca am pregatit nuielusa si fuduloiul, dati, ca merit!

Miha1983 si Mela cu ocazia zilei onomasitice de maine, va doresc multa sanatate si realizari pe toate planurile! (inclusiv pe plan monti)
    Mela, vad ca si juniorii tai sunt sarbatoritii maine, sa fie sanatosi si sa va aduca multe bucurii!

La multi ani tuturor montignacelor si rudelor lor care sarbatoresc maine ziua onomastica!

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    asa mai fetelor parca e mai bine

eu in weekend nu prea scriu ce mananc pt. ca mananc si neconform dar promit ca de maine scriu zilnic.....

si asta vroiam sa aud Ruxi ca ma corectezi si raspunzi( e valabil pt. toate fetele)

o seara placuta in continuare !

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Buna dimineata!
    Am intrat si eu cu forte proaspete! M-am apucat de aseara sa recitesc cartea lui Monti si sper sa ma tin cum trebuie de dieta.

Azi am mancat la MD salata de vinete cu ceapa pe 3 felii de wasa.
    La pranz o sa-mi fac o salata cu somon la gratar (a facut sotul ieri si vinete si somon la gratar)
    La cina inca nu stiu ce o sa mananc, vad eu.

Inca o data La multi ani celor care poarta numele Sf. Mihail si Gavril!
    Sa nu exagerati azi cu dulciurile!

Fug la plimbare cu fi-mea.

Sa avem o saptamana cu cat mai putine tentatii!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari