Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior cristinuta81's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2008
    Postari in forum
    2.994
    geanina bafta multa in continuuare cu monti
    eu una m-am cam lasat pe tanjeala dar sper sa imi revin

Floricica Senior cristinuta81's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2008
    Postari in forum
    2.994
    a si am uitat ca azi pe la 10 am mnacat ceva necomform----belvita star vreo 4 biscuiti:D

Floricica Cu Vechime doxy_w's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Buna fetelor! Ce mai faceti? Nu am mai intrat ca nu am cu ce sa ma laud din pacate. Am avut vreo doua nunti, la una din ele am fost nasi. Apoi am fost in Egipt in vacanta si la ce bunatati erau pe acolo nici Monti nu cred ca rezista. Aveau egiptenii niste prajituri de ma lua cu lesin numai cand ma uitam la ele.

Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Acum tre sa dau jos ce am pus in Egipt, nu m-am cantarit dar cred ca vreo 2-3 kg s-au depus. Vreau sa merg la sala si incerc sa tin din nou acest regim-minune.

Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Apropo de biscuiti. Eu cumar ceva de la carrefour Ligera, scrie pe ei ca sunt fara sare si fara zahar si sunt din faina integrala. Dar sunt asa de gustosi incat nu-mi vine sa cred ca sunt dietetici. si nici nu sunt scumpi. Pachetul de 200 g costa in jur de 4 lei. Se gasesc la raionul cu produse pt diabetici.

Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Biscuitii de care ziceam sunt chiar mai gustosi decat cei de la belvita star. Eu ii mananc dimineata cu branza 0,2% grasime.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Buna fetelor!

Nu am mai dat de mult de aici

Noi suntem bine, eu am pus vreo 7 kilograme si am aproape 6 luni de sarcina. destul de mult, dar vad ca ma ingras destul de constant, nu am pus brusc multe kg. Mai bine asa ca sa nu se intinda pielea brusc. De luni imi pleaca sotul vreo saptamana sau chiar mai mult asa ca vreau sa trec pe Monti, sper ca 100%, ca nu prea m-am tinut de el in ultima vreme.
    Sper sa nu mai pun mai mult de 5 kg in urmatoarele luni, ca sa ma incadrez in 12 kg. Speram la mai putine, dar avand deja 7 in plus nu cred ca reusesc...

Mela, bine ai revenit, multa sanatate copiilor si spor la slabit! Eu i-am facut decalotarea lui Victor, putin cate putin dupa baita, cand e pielea inmuiata. Nu l-a durut si nici nu avem probleme. Daca nu decalotezi poti sa ai noroc sa fie ok sau poti sa ajungi sa faca copilul fimoza sau sa trebuiasca decalotat brusc de catre dr si e mult mai dureros pt el.

Acum fac un bors de vitel cu legume. Am mai facut paste cu sos de rosii, ciuperci, masline, ceapa si piept de pui. A iesit super, a mancat si sotul de a rupt.
    O sa mai fac conopida la cuptor pentru weekend si ceva friptura cu salata de varza.

Ruxxa, laptele degresat este cel 0.1% grasime, cel 1.5 % grasime este semidegresat. Recomandat este laptele degrasat.
    La iaurt, Monti spune ca se poate manca si din cel natur de 2% grasime, NU gras.

Cristina, spor la slabit, e mai greu cu serviciul sa respecti 100% Monti, dar te vei obisnui. Acum ca voi ati inceput serviciul vedem si ce meniuri se preteaza la astfel de situatii.

Nico, si eu cred ca o abatere cand si cand nu se vede la cantar! Dar ai grija ca greselile facute acasa nu le iertam si dam bataita

Geanina, inseamna ca ai dat bine jos daca poti scoate pantalonii fara sa-i desfaci. Asa am slabit si eu cand tineam regimul, desi la cantar nu slabeam mai mult de 3 kg pe luna, toate aceste kg erau grasime din zonele problema si lumea imediat a remarcat diferenta. Abia astept sa ne spui si ce arata cantarul.

Oxana, bine ai revenit si ma bucur ca ai fost in vacanta. intr-adevar e greu in vacanta sa rezisti tentatiilor, dar tu arati deja foarte bine, asa ca nu-ti fa probleme. Si daca treci repede pe Monti o sa dai imediat jos kg puse.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Citat Postat de doxy_w Vezi mesajul
    Apropo de biscuiti. Eu cumar ceva de la carrefour Ligera, scrie pe ei ca sunt fara sare si fara zahar si sunt din faina integrala. Dar sunt asa de gustosi incat nu-mi vine sa cred ca sunt dietetici. si nici nu sunt scumpi. Pachetul de 200 g costa in jur de 4 lei. Se gasesc la raionul cu produse pt diabetici.
    Multumim de pont! Sunt buni si pentru fete la servici si pentru mine cand ma apuca pofta de rontait ceva, ca sa nu mai calc stramb

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Buna, fetelor!
    Eu zilele astea am fost cam aglomerata, plus ca nici eu, nici fi-mea nu ne simitim minunat. Dar ne revenim noi:)

Joi am fost la o prietena care a facut niste chifle delicioase. Aveau si niste faina alba, dar a pus multe tarate si seminte de mai multe feluri: floarea soarelui, in, susan si ma gandesc ca le-a mai scazut ig-ul. Oricum am abuzat :(( pt ca am mancat vreo 3-4 fiindca ca miroseau prea bine, asa proaspt scoase din cuptor. Fata asta a vrut sa-mi arate consistenta chiflelor cand le face ea, pt ca mie imi ieseau cam tari si am descoperit ca eu faceam coca prea tare, ea trebuie sa fie moale si trebuie sa pun mai multa drojdie. Tot la fata asta am mancat si ciobica de vitel in care pusese si putin morcov si n-am respectat orele de distanta intre o masa carbo si una lipidica. Tin sa va spun motivul principal pt care am fost in vizita a fost aerobicul, asa ca am ars o parte din ce-am ingurgitat.;)
    Gata, m-am spovedit si ma simt mai bine.:))

Ieri s-au implinit 2 luni de cand am inceput dieta si am slabit 5 kg per total, acum am 68. Nu e mult, dar e multumitor pt mine, care nu speram la minuni, stiind cat ma iubesc pe mine grasimile.

Apropo de biscuiti, si eu am descoperit ieri unii f buni, au in ei afine confiate si f f putin zahar. In rest, numai faina si cereale integrale.

Spor la slabit, mamicilor! Sa ne facem toate fotomodele!
    Ruxi, tie iti doresc sa pui cat mai putin, ca tu esti "pe invers" acum:))).
    Modificata de niconor; 31.10.2010 la 12:18:24.

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    buna seara fetelor !

mersi Ruxi de raspuns......

Nico cand mai descoperi niste biscuiti spune si ce firma sunt sa ma uit si eu dupa ei......

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    fetelor eu am cumparat spaghete care se fierb 6 min( asa am inteles ca e bine) si le fac cu lapte de 1,5 e bine ?????????????? eu as zice ca da....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari