Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471

Este posibil sa tratezi vergeturile?

Topicul este raspuns la articolul Este posibil sa tratezi vergeturile?

Sincer...nu cred. Exista insa diverse creme pentru prevenirea aparitiei vergeturilor si pentru atenuarea celor existente. Incercati emulsia antivergeturi de la ASLA VITAL; se gaseste in farmacii si nici nu este fosrte scumpa (in jur de 200.000lei.

Floricica Nou Venita macrina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    41
    Ideal ar fi sa nu ajungi sa ai vergeturi, sa te cremuiesti bine, sa te hidratezi, deci sa previi, in principiu cremele de pe piata previn, si pot fi atenuate doar vergeturile rozalii, care abia au aparut. Acum ceva timp citeam pe un forum de un produs care ar atenua vergeturile foarte repede, dar cu conditia sa fie folosit frecvent. Produsul de care vorbesc se gaseste la plafar si se cheama "balsam cu bitter suedez", si costa intre 80 si 100 de mii, eu l-am folosit si sunt foarte multumita, imi aarusera cateva vergeturi si acum au inceput sa dispara. este sub forma de pasta, de culoare maronie, eu l-am aplicat dupa baie, in strat subtire, masand usor pielea, am lasat vreo 15 min sa actioneze, apoi am clatit si dupa clatire am folosit o crema hidratanta. si cam asta e tot, fac asta de cel putin 2 ori pe saptamna, si ma simt foarte bine, imi simt picioarele foarte usoare dupa, mai ales ca la serviciu stau mai toata ziua pe scaun. Sa nu va speriati daca simtiti o senzatie puternica de rece, asta e efectul pe care il are, dar pe o vreme de vara cred ca este ideala o senzatie ca asta. Bafta multa si rabdare! si nu neglijati miscarea pupici!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    mie aceste vergeturi imi dau un disconfort....la atingere sunt dureroase,cele de pe coapse...
    am incercat creme si de la oriflame,dar trebuie sa te dai des...eu cam uit sa ma dau,ma iau cu alte treburi.

Floricica Nou Venita moghi's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2006
    Postari in forum
    9
    Trebuie sa dai des cu crema, pe burtica, pe coapse si chiar pe sani.
    Nu am deloc vergeturi, dar in fiecare seara am dat cu crema(Skin So Soft-Avon, desi nu cred ca e chiar asa de important produsul, ci sa fie hidratanta), incepand cu luna a 3-a.
    La fel si cumnata mea-nu are vergeturi.
    Sora mea in schimb nu a dat si sa sti ca are.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    de tratat...sa ai bani,am inteles ca prin sedinte cu laser scapi de vergeturi...daca a incercat cineva sa ne zica:)
    cu acele creme ele se mai atenueaza,si tot atenuare prin bronz...adica plaja,plaja...

Floricica Nou Venita morcovel's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2006
    Postari in forum
    65
    dupa plaja se vad mai tare pt ca raman albicioase.
    vergeturire au legatura si cu mostenirea genetica. la mine in fam nu prea sunt. mama nu a avut deloc si nici nu cred ca se dadea cu atata crema in urma cu multi ani, sora mea s-a dat si nu prea cu crema si nu are vergeturi. eu, pt ca sunt mai plinuta, am tot slabit/ingrasat (desi m-am dat cu fff multa crema speciala pt prevenirea vergeturilor) am 2-3 pe fiecare coapsa. sunt f firave, dar sunt.

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    eu am incercat emulsia de la asla vital si nu a avut nici un rezultat.Am citi undeva ca cele mai bune remedii ar fi cataplasmele cu morcovi rasi. Nu le-am incercat din lipsa de timp, dar dc le incerca cineva sa-mi spuna dc a mers.

mamalee
    Guest
    operatie estetica, ce mai ....eu sunt mama vergeturilor...dar nu prea am vreun stres... personalitatea mea nu te lasa sa observi vergeturile...am vazut deunazi la tv un aparat mirobolant sau nush ce crema cu extracte de melc

Floricica Nou Venita yry09's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    1
    si eu am vergeturi.am incercat chiar si cu ulei de masline si degeaba.cred ca tine mutl de textura pielii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari