Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    dupa cum am vazut suntem multe mamici epuizate si avem impresia ca nu mai facem fata treburilor ,dar mai ales ne consideram (mamici incapabile)ar trebui sa ne revenim repede din aceasta stare ca nu cuva sa afecteze in vrun fel puiutii nostrii sau chiar taticii!

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    aci putem spune tare un NU MAI POT!sau Sunt terminata fara sa primim un raspuns dinacela (dar ce faci draga toata ziua acasa de obosesti atita! sau eu am crescut 2 copii singura si erau alte vremuri fara masina de spalat ,scutece de unica folosita etc.)

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    since eu acum mi-am incarcat bateriile intr-o vacanta de 1 saptamina singura,dar si plimbariile cu puiutii ajuta,puteti cere ajutor la cineva drag ca sa nu te trzesti cu comentarii rautacioase(eu am apelat la mama) .... va astep sa vorbim si sa vedem ce remedii functioneaza

Floricica Nou Venita aby_ode's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    138
    NU MAI POT.
    am o fetita de 6 ani jumate hiperactiva care ma stoarce psihic si fizic.care oricat ar sta afara si s-ar juca seara tot se plange ca nu are cu cine sa se joace ,ca ea nu sa jucat ,ca eu nu vreau sa ma joc cu ea.oricat de obosita as fi pt ea nu conteaza pt ca datoria mea e sa ma joc cu ea(asta a invatat-o de la soacra).si pe langa mai am si un struguras de 8 luni care inca nu stie sa zica daca o doare ceva sau daca se plicti....si multe altele.
    miar trebui si mie o mini vacanta....

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    stiu cum e si eu sunt la fel fetita are 6 ani si bb 7 luni

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    NU MAI POT. ai avut dreptate, eu cand ii zic soacrei mele ca numai pot, ea imi zice ca se culca la 1 noaptea ca sa fie totul in ordine in casa si se ducea la munca dimineatza. incerc sa ii spun ca nu ma intereseaza ce facea ea, EU SUNT EU, SI NU EA.

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    dar pana la urma sper sa rezolv treaba cu oboseala, poate am sa merg intr-un concediu, singura cu sotul si fara Alex, care efectiv ne stoarce de energie. il iubim, si sigur si el ne iubeste, dar avem nevoie si de odihna.

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    da macar un sfirsit de saptamina e foarte bine venit

Floricica Debutanta andrutza_maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2008
    Postari in forum
    673
    bun topic
    eu ce sa zic
    sunt mamica de adolescent si bebelus
    unu nu stie unu nu vreanu stiu cum sa-l fac pe cel mare sa se hraneasca
    alimentele acceptate de el branza topita,preparate ,oua si cartofi prajiti
    exact ce nu are voie avand fierea marita
    mai este si intoxicat acum...
    de mititel ma lupt cu el si am zis ca in timp poate se rezolva
    nu mai stiu ce sa facmi-e tare frica sa nu se imbolnaveasca

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Am si eu zile cand nu mai pot. Soacra mea lucreaza asa ca nu ma poate ajuta si mama la fel. La mama ma mai duc si o las pana imi rezolv treburile prin oras. Sotul meu are o firma si asa ca e mai tot timpul plecat asa ca sunt zile cand o iau pe aratura. Trebuie sa-mi revin cumva. Eu nu sunt asa de obicei.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu am zile cand simt ca nu mai pot...ajutor prea mult nu am...sotul lucreaza de dimineata pana seara...parintii mei sunt din alta localitate...si soacra mai rar...trebuie sa-i spun cu cateva zile zile inainte daca vreau sa stea o ora cu David...sa-si faca loc in agenda..
    poate credeti ca sunt rautacioasa...dar soacra mea e pensionara...
    si daca mai am si puiul bolnav si nu vrea sa pape...ma termina..

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari