Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Coca_Cola's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2013
    Postari in forum
    5

Endocervicoza

Buna seara!! Am endocervicoza, acum cateva zile mi-a fost inghetata cu azot lichid, medicul ginecolog mi-a prescris ovule vaginale "Betadine" sa le folosesc 21 zile, adica pana la urmatorul ciclu menstrual. Intrebarea mea este: pot intretine relatii sexuale in aceasta perioada? Multumesc anticipat.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Parerea mea este sa nu ai contact sexual pana cand nu se lamureste clar problema ta...nici macar protejat...este bine pentru tine....iar analiza sa o repeti dupa o saptamana dupa ce termini tratamentul!aaaaa...si sa nu folosesti tampoane interne, iar daca ai sterilet sper ca ti-a spus sa il scoti!
    Oricum pe scurt acea rana nu trebuie "deranjata" in nici un fel!
    Sper ca ti-am fost de folos....si inainte de a te gandi la abstineta care va urma sa te gandesti la sanatatea ta!
    Mult succes!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    In nici un caz...abstinenta totala 30 zile ,dar ma intreb eu chiar nu ti-a zis medicul?

Membru inregistrat la
    28.01.2013
    Postari in forum
    5
    Nu, nu mi-a zis. De fapt, nici n-am intrebat.... Merci pentru raspuns :*

Membru inregistrat la
    28.01.2013
    Postari in forum
    5
    Si inca ceva, de cand urmez ovulele vaginale "Betadine" am niste eliminari mult prea abundente, (pe timp de noapte trebuie neaparat sa folosesc un absorbant de cel cu trei picaturi, nicicum unul de zi) mi-a zis medicul ca le voi avea, insa nu ma gandeam sa fie chiar asa. E normal?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari