Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Dureri menstruale!!

Mamici, de 3 luni incoace de fiecare data cand imi vine ciclul, in prima zi mai ales am niste dureri groaznicee ! Efectiv imi vine sa plang de durere si simt ca durerea aceea se extinde in tot corpul. Nu pot sa inteleg de ce. Nu am avut niciodata dureri chiar asa puternice, nici macar dupa ce am nascut in primele luni de ciclu. Doar de 3 luni. Si ma inteapa uneori operatia de cezariana. Imi e tare frica sa ma duc la dr. Sa am ceva oare ? Sau se mai intampla uneori fara motiv. Foarte rar mai aveam dureri asa puternice inainte sa fiu gravida. In rest ciclul este regulat, ma tine ca de obicei, nici mai mult, nici mai putin si nu am nici cheaguri sau ceva.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Iti recomand un control medical.Nu cred ca e ceva grav,nu cred ca trebuie sa te sperii.Un motiv in plus sa nu amani controlul este acela de a te linisti,sa nu mai stai stresata si din cauza asta,am citit postarea ta si am vazut ca ai si altele pe cap.Poate fi vorba de vreun chist,sau sa fii racit,poate ai vreo anexita.Initial,lucrurile astea nu sunt grave,dar e bine sa le tratezi din timp,sa nu fie complicatii.Te pup!

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Multumesc de raspuns. La un chist ma gandeam si eu ... nu stiu daca are sigur legatura cu asta dar zilele trecute am descoperit ca am fire albe in cap, la 20 de ani :| si ma pune pe ganduri si greutatea ca desi nu sunt supraponderala, totusi simt ca ma ingras desi nu mananc poate doar o data pe zi, si cate un sandwish mic dimineata ca sa nu ma doara stomacul. Ba chiar am avut zile in care nu mancam deloc. Ufff .. Este atat de greu sa fi femeie.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de Mamiii.lui.Maxiii Vezi mesajul
    Multumesc de raspuns. La un chist ma gandeam si eu ... nu stiu daca are sigur legatura cu asta dar zilele trecute am descoperit ca am fire albe in cap, la 20 de ani :| si ma pune pe ganduri si greutatea ca desi nu sunt supraponderala, totusi simt ca ma ingras desi nu mananc poate doar o data pe zi, si cate un sandwish mic dimineata ca sa nu ma doara stomacul. Ba chiar am avut zile in care nu mancam deloc. Ufff .. Este atat de greu sa fi femeie.
    Te sfatuiesc sa incerci sa ai grija si de tine.Nu te delasa,orice probleme ai avea.O problema de sanatate nu ti-ar prinde bine acum.Oricata treaba ai avea de facut pe zi,fa-ti timp si sa mananci bine macar de doua ori pe zi.Copilul tau are nevoie de tine sanatoasa si puternica.Referitor la celalalt topic postat de tine,decizia e numai la tine.Nu te lua dupa nimeni,gandeste atat cu capul,cat si cu sufletul si pune in balanta totul.Dupa ce am citit ce ai scris,si sfatul meu ar fi fost sa renunti la casnicie,dar numai tu poti decide.Sunt persoane care afirma ca n-ar mai sta nici un minut langa un barbat care le-ar lovi,dar multe spun asta pt ca nu au patit-o,nu se stie daca s-ar intampla,daca,intr-adevar,ar pune capat relatiei.Un preot spunea ca in astfel de cazuri,femeia sa cantareasca totul si sa decida in functie de care parte cantareste mai mult,cea buna sau cea rea.Dumnezeu sa te lumineze sa iei decizia corecta!Cum mai merg lucrurile intre voi?Eu simt ca esti o femeie puternica,care poate face multe,insa mi se pare ca relatia ta si faptul ca situatia ta financiara nu e foarte buna,te tin in loc.Lupta pentru ceea ce vrei,in masura puterilor tale,chiar daca nu reusesti,macar stii ca ai facut tot posibilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari