Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    As dori sa stiu daca a mai trecut careva prin experienta mea: dupa nastere am ramas cu iste dureri de spate foarte suparatoare, desi nu am luat multe kg cu bebe in burtica; Iar acum, la 8 luni de cand am nascut, cm s-a dereglat si uneori am si de 2 ori intr-o luna; daca a mai trecut cineva prin asta, astept parerea voastra. multa sanatate tuturor!

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    si pe mine ma doare spatele dar eu cred ca e de la bebe, ca il tin mult in brate si e destul de greu acum.

Floricica Novice deriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    517
    Si eu am avut dureri de spate dupa nastere, pt ca stateam cu fiica-mea numai in brate .
    M-a innebunit 3luni de zile cu colicii, si pt ca s-a invatat in brate asa a tinut-o pana pe la 2ani.
    Numai in brate adormea doar leganata, fie amiaza , fie seara.
    Tin minte ca am cumparat de la farmacie o crema pt spate pe baza de plante se cheama "dr.boici".
    E pe baza de spanz +alte plante.
    Mi-am pus sotul la masaj in fiecare seara.
    M-am simtit bine, spatele a trecut si nu mai am probleme.
    Incearca si tu nu costa mult- am dat ca 70mii lei vechi.
    Ai grija daca alaptezi , sa citesti prospectul daca optezi pt alta crema.
    Asta era cea care se potrivea pt cele care alaptau.

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    pe mine ma rupe spatele, il tin in brate ce e drept, dar ma durea si inainte si acum dupa nastere. oricum am si cateva multe kg in plus de care trebuie sa scap. asta e, o sa rezolvam si problema asta. eu ma dau cu diclofenac gel, eu numai alptez asa ca e destul de buna. tu daca alaptezi cauta in farmacii sau eventual intreaba medicul sa iti prescrie ceva pt durere.

Floricica Novice rodikutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2008
    Postari in forum
    328
    Timp de doua luni dupa nastere, am avut niste dureri groaznice, identice cu contractiile dureroase. Mie mi s-a facut cezariana dupa ce am tras durerile timp de zece ore, si cum sunt foarte norocoasa de felul meu, am avut parte de ele si dupa nastere (plus tot tacamul de la cezariana). Uneori aveam impresia ca mai nasc odata, l-am si speriat pe sotul meu. Am fost la doctor, m-a consultat si mi-a zis ca totul e ok si ca asa e dupa nastere.Cu toate acestea cunosc femei care s-au simtit foarte bine dupa nastere...
    Acum nu mai am dureri de spate decat foarte rar.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    Parca au mai trecut durerile, desi nu am luat nici o pastila (sunt anti-pastile de felul meu). De fapt, cred ca m-am fortat prea mult mutand niste mobila cam grea...si nu mai poate nici organismul sa mai reziste ca in tinerete :) oricum, pentru mine e ingrijorator cat de "subreda" ma simt de cand am nascut, dar cred ca si varsta si oboseala din ultimul timp, si stresul...toate se aduna incet-incet...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    legat de dureri de spate, si pe mine m-au avertizat ca poate o sa am dupa nastere, dar din cauza epiduralei. dar nu a fost asa. din fericire nu am avut deloc asemenea probleme pana acum. e drept ca acum daca stau cu ea in brate prea mult ma doare. si e foarte adevarat ca si kg in plus pot agrava situatia. nici eu nu prea iau calmante (pastile) in general, prefer sa ma dau cu creme/unguente. si de regula trece imediat! sanatate va doresc!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    mamafloricica, legat de cm, mai bine te vede un medic!

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    pe mine abia acum la un an si cateva luni a inceput sa ma doara spatele. am mers la dr si mi-a spus ca e de la greutate. diagnostic: lumbago.acum sunt la tratament si ....... fara eforturi prea mari! Teoretic ca practic bebe vrea toata ziua: "bate".

Floricica Avansata ioanacata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2008
    Postari in forum
    2.021
    BUNA MAMICI.
    SI EU AM AVUT DURERI DE SPATE DUPA NASTERE,MAI ALES CAND ALAPTAM.AM FOLOSIT UN GEL ANTIREUMATIC,BIO.M-AM DAT DE 2 ORI SI AM SCAPAT DE DURERE.
    DACA DORITI INFORMATII,VA ASTEPT PE MESS LA ionya2004.
    LA MINE A FACUT MINUNI.

Floricica Avansata ioanacata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2008
    Postari in forum
    2.021
    ACEST GEL NU SE GASESTE IN FARMACII.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari