Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria_02's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2011
    Postari in forum
    2

Disconfort sexual si uscaciune vaginala

Buna!

Sunt o proaspata mamica, cu un bebe sanatos si frumos. Problema mea a aparut dupa ce am nascut: ma confrunt cu o senzatie de "uscaciune" in timpul actului sexual, este extrem de neplacut. Cu toate ca sotul meu e intelegator, si da vina pe oboseala si pe stres, eu as vrea sa stiu daca v-ati confruntat cu asa ceva dupa nastere, si daca da, ce tratamente/solutii (naturale, daca se poate), ati gasit.
    Va multumesc !

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de maria_02 Vezi mesajul
    Buna!

Sunt o proaspata mamica, cu un bebe sanatos si frumos. Problema mea a aparut dupa ce am nascut: ma confrunt cu o senzatie de "uscaciune" in timpul actului sexual, este extrem de neplacut. Cu toate ca sotul meu e intelegator, si da vina pe oboseala si pe stres, eu as vrea sa stiu daca v-ati confruntat cu asa ceva dupa nastere, si daca da, ce tratamente/solutii (naturale, daca se poate), ati gasit.
    Va multumesc !
    naturale.......weekend relaxant......cat mai departe de copiii.......dar dureaza putin efectul natural......in rest folosim gelul pentru masaj de la Durex.
    Modificata de iuliagabriela; 29.09.2011 la 14:02:28.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am patit asa,de fapt si acum am problema asta.ma usuc f repede.si tot dupa ce am nascut mi se trage,si uite ca din pacate a trecut atata timp si nu am rezolvato

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    Maria,cam asa se intampla ,un lubrifiant si ati rezolvat problema ca nu i nici o rusine!!!

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Se intampla mai ales daca alaptezi. Este absolut normal. Cu timpul iti vei reveni.

Floricica Novice denissuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2011
    Postari in forum
    383
    Normal.. nenormal eu nu as vrea sa trec prin asta

Floricica Nou Venita maria_02's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2011
    Postari in forum
    2
    Fetelor, eu as vrea sa remediez problema, nu sa o rezolv pe moment...daca se prelungeste in timp ce-o sa fac?!Am sondat bine internetul, am sunat si-o amica doctor, mi-a recomandat niste ovule, feminella hyalosoft se numesc, am intrat si pe site-ul lor, par bune, si mai ales nu sunt pe baza de hormoni (din acelea cu efect contraceptiv)- ma feresc de asta. Au acid hialuronic si inca niste substante, fara contraindicatii.
    Le-am luat deja, o sa fac tratamentul 6 zile, si va tin la curent!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Si eu am problema asta , bine in ultima vreme mai rar. dar eu ma gandesc ca se intampla asta ptr ca nu ai chef sa faci dragoste.. poate gresesc...?1? dar la mine cam asta e problema, seara , cand ma simt cam obosita , desi am chec si as dori sa fac ceva cu sotul meu , el incearca in zadar sa ma faca sa intru in atmosfera.. :-s

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    asa e.si eu am problema asta cand nu am chef ma usuc imediat.dar o sa incerc si eu lubrifiant,ca cheful mai vine si incercand,nu?

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    asa e.si eu am problema asta cand nu am chef ma usuc imediat.dar o sa incerc si eu lubrifiant,ca cheful mai vine si incercand,nu?
    Hmm o sa incercam si noi . Dar problema ca "n am kef"", nush cum se poate rezolva. stiu cu vacanta in 2 si eu am vrut asta , dar uite ca nu a fost posibil,eu am mai avut si probleme cu fetita cu mancatul , luatul in greutate la fetita si ca nu bea apa, in parte sau mai rezolvat din problemele astea..,oricum a fost o perioada grea ptr mine si este in continuare, fiind un copil mofturos la mancare , sunt mereu stresata daca mananca si cat, daca este de ajuns, daca a mai luat in greutate, mereu cand mergem la farmacie o cantaresc .. :( Au mai fost si prbl ca sotul iesea cam des pe afara, ma supara si asta si pot sa zic k d.p.d.v sexual am fost la 0 , nici sa aud nu vroiam . La mine este invers decat pe topic, sunt uscata de la inceput , intre timp ... revine la normal...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari